PS5 Slim porównany z PS5. Gracze ostro krytykują Sony za płatną podstawkę

Radosław Krajewski
2023/10/11 11:10
1
0

Nowa wersja PlayStation 5 wzbudza sporo kontrowersji.

Po wielu miesiącach oczekiwania Sony oficjalnie ujawniło PlayStation 5 Slim, które w Ameryce zadebiutuje już w przyszłym miesiącu. Podobnie jak dotychczasowy model PS5, również nowa wersja będzie sprzedawana w dwóch wersjach. Japończycy chwalą się, że urządzenie będzie o aż 30% mniejsze i około 20% lżejsze od swoich poprzedniczek. Na pierwsze porównanie nie musieliśmy długo czekać i w sieci pojawiło się już zestawienie obu modeli PlayStation 5.

PS5 Slim porównany z PS5. Gracze ostro krytykują Sony za płatną podstawkę

PlayStation 5 Slim na porównaniu z PlayStation 5

Na poniższym filmie możecie zobaczyć porównanie PS5 Slim ze standardowym PS5 w wersji z napędem oraz wersją Digital. Autor mógł bazować jedynie na udostępnionych przez Sony zdjęciach konsoli, więc na prawdziwe zestawienie obu modeli trzeba będzie jeszcze poczekać, ale już teraz można zauważyć, że konsola w wersji Slim zajmie o wiele mniej miejsca, niż dotychczasowa wersja urządzenia.

Gracze krytykują Sony za niewiele zmian w PS5 Slim i płatną podstawkę

Tuż po ogłoszeniu nowe PlayStation 5 zaczęły pojawiać się komentarze graczy, którzy skrytykowali Sony za nową konsolę. Jednym z największych problemów okazała się podwyżka urządzenia bez napędu, który w Stanach Zjednoczonych będzie droższa o 50 dolarów. Niewykluczone, że podobne podwyżki cen dosięgną również inne kraje, w których PS5 Slim pojawi się w przyszłym roku. Dodatkowo Sony podniosło także ceny akcesoriów do konsoli na pierwszym rynku. W najbliższej przyszłości gracze powinni więc spodziewać się wielu podwyżek sprzętów sygnowanych logiem PlayStation.

Najwięcej kontrowersji wywołuje jednak płatna podstawka, którą klienci muszą kupić, jeżeli chcą postawić nowy model PlayStation 5 w pionie. Podstawka znalazła się w każdym pudełku standardowego PS5, ale tym razem Sony zaoferuje w zestawie z konsolą jedynie niewielki stojak, aby urządzenie można było położyć w poziomie. Cena podstawki kompatybilnej z każdą wersją PlayStation 5 została wyceniona na 29,99 dolarów, 29,99 euro i 24,99 funtów.

Przypomnijmy, że PlayStation 5 Slim zastąpi obecny model konsoli Sony, więc gracze nie będą mieli wyboru urządzenia. Klienci chcąc postawić swoją konsolę w pionie, będą musieli wydać dodatkowe pieniądze. Takie zarabianie na klientach nie spodobało się wielu graczom, którzy w serwisie X skrytykowali podejście Sony. Wybrane komentarze znajdziecie poniżej.

Wczytywanie ramki mediów.

Znów podwyżki cen? Wow

Wczytywanie ramki mediów.

Chociaż podoba mi się ten projekt, dlaczego cena wersji cyfrowej “wzrosła” o 50 USD?

Wczytywanie ramki mediów.

Naprawdę!??

Wczytywanie ramki mediów.

Stojak sprzedawany osobno 🤡

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Miałeś jedno zadanie Sony

Wczytywanie ramki mediów.

Mam już PS6

Wczytywanie ramki mediów.

Stojak pionowy sprzedawany osobno ❌ (do diabła)
Wygląda tak samo ❌ (Jezu)
Mniejszy ❌ (nie obchodzi mnie to)

Zostanę przy oryginalnym. Przynajmniej stojak był z nim dołączony 🤷‍♀️

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Endrevius
Gramowicz
11/10/2023 20:19

Heh, mogli poczekać, przecież ten slim w porównaniu do poprzednich slimów jest po prostu śmieszny. Ledwo widać różnicę.