Facebook współpracuje z Oculus nad nowymi goglami VR/AR. Oto Project Cambria

Wincenty Wawrzyniak
2021/10/31 14:00
4
0

Na rynek zmierzają nowe gogle przeznaczone dla wirtualnej rzeczywistości – poznajcie Project Cambria.

Niedawno donosiliśmy o zmianie nazwy przedsiębiorstwa Facebook na Meta. To jednak nie wszystko, co zostało ujawnione podczas ostatniego wydarzenia Facebook Connect. Otrzymaliśmy również oficjalną zapowiedź nowoczesnych gogli do wirtualnej rzeczywistości o nazwie Project Cambria.Facebook współpracuje z Oculus nad nowymi goglami VR/AR. Oto Project CambriaJak określili sami twórcy, będą to high-endowe gogle VR/AR, które wykorzystają zupełnie nowe czujniki pozwalające awatarowi użytkownika utrzymywać kontakt wzrokowy i znacznie lepiej odwzorowywać mimikę twarzy. Oprócz tego dzięki nowoczesnym sensorom i ulepszonym algorytmom Project Cambria będzie w stanie znacznie lepiej konstruować oraz przedstawiać graczom wirtualne obiekty w świecie rzeczywistym.

Mark Zuckerberg zaznaczył jednak, że cena sprzętu nie będzie należała do najniższych. Wiemy jedynie, że gogle mają wyglądać podobnie do Oculus Pro. Urządzenie ma być znacznie lżejsze i mniejsze od aktualnych odpowiedników dostępnych na rynku, aczkolwiek na konkrety poczekamy do przyszłego roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
alex1112
Gramowicz
01/11/2021 13:49

Jak dla mnie strzelanie sobie w stopę. Nie dość że sprzęt ma być drogi, to potrzebuje do tego bardzo drogiego PC.  Do tego dochodzi ta cała inwigilacja. Po kiego te sensory? Masę kasy kosztują, a jaki funkcje dadzą użytkownikom. Wirtualne gogle dla 90-paru % tergetu mają służyć jako urządzenie odbiorcze, a nie nadawcze. do tego dochodzi jeszcze w miarę płytkie jeziorko aplikacji i gier które sensownie korzystają z tej technologii.

Zamiast zalać rynek tanim sprzętem, bez konieczności wiązania się z kontem FB.  Umocnić swoją pozycję i dopiero za parę lat, jak będą tytuły, aplikację i rynek zacznie się wysycać, to zacząć żniwa. To oni wylewają dziecko z kąpielą. Tylko czekać jak przy użyciu, czy to wstecznej inżynierii, czy własnej technologi. Powstaną urządzenia zapewniające rozsądny stosunek cena/jakość bez tego całego szpiegowskiego badziewia.

dariuszp
Gramowicz
31/10/2021 17:36

I sru wszystkie dane biometryczne do Facebooka. 

Jak się ktoś zapytał ile by kosztowało zrobienie googli które nie wysyłają wszystkich naszych danych do FB to FB sobie zażyczyło abonament rzędu kilkuset złotych rocznie. 

Także za przeproszeniem - srał ich pies. Nie dotknę ich produktów nawet patykiem. 

Kafar
Gramowicz
31/10/2021 15:45

dziwne jak by "niewspółpracowali" :)
Trwa Wczytywanie