Producenci The Walking Dead przegrali z AMC. Stacja nie wypłaci ogromnego odszkodowania

Radosław Krajewski
2022/04/07 15:00
0
0

Robert Kirkman i inni producenci Żywych trupów przegrali w sądzie ze stacją.

Serial The Walking Dead powoli zmierza do końca. Na jesień bieżącego roku zostaną wyemitowane ostatni odcinki serialu, który rozpoczął się jeszcze w 2010 roku. Produkcja przyniosła stacji AMC Networks ogromne zyski, dlatego pomimo obowiązujących kontraktów, kilku producentów zdecydowało się złożyć pozew przeciwko AMC. Robert Kirkman, Gale Ann Hurd, David Alpert, Charles Eglee i Glen Mazzara w 2017 złożyli pierwsze pozwy oskarżające stację o niepodzielenie się zyskami. Wczoraj sędzia wydał wyrok, według którego stacja nie będzie musiała wypłacać odszkodowania.

Producenci The Walking Dead przegrali z AMC. Stacja nie wypłaci ogromnego odszkodowania

Zdaniem sędziego Daniela J. Buckleya AMC nie dokonało inżynierii wstecznej definicji „zysków” w kontraktach z producentami, aby zachować dla siebie zdecydowaną większość zysków z serialu. W zeszłym roku pierwszy showrunner The Walking Dead Frank Darabont wywalczył ugodę ze stacją, w wyniku której AMC musi wypłacić producentowi aż 200 milionów dolarów. Tym razem jednak to stacja okazała się górą i uniknęła kolejnych odszkodowań.

GramTV przedstawia:

W lipcu 2020 roku sędzi Buckley orzekł na korzyść AMC w „mini-procesie” skupiającej się na odpowiednim zdefiniowaniu „skorygowanych przychodów brutto”. W tym orzeczeniu sędzia uznał, że warunki umowy producentów z AMC są klarowne, jednoznaczne i prawnie wiążące. Producenci nie zamierzali dać za wygraną i w maju 2021 roku zrewidowali proces, argumentując, że AMC mimo wszystko naruszyło „przymierze dobrej wiary i uczciwego obrotu”, wymyślając definicję „zysków” w złej wierze po sukcesie serialu.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!