Premiera „GTA na Słowacji” we wczesnym dostępie. Vivat Slovakia zabierze nas do Bratysławy

Patrycja Pietrowska
2024/04/18 14:15
1
0

W tym świecie rządzą pieniądze i przemoc.

Jak ostatnio się dowiedzieliśmy, GTA 6 powstaje „zgodnie z harmonogramem”. Na premierę produkcji Rockstar Games przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, jednak w ramach wczesnego dostępu zadebiutowało właśnie „GTA na Słowacji”. Vivat Slovakia może przywodzić na myśl słynną serię gangsterką i zabierze nas do Bratysławy lat 90.

Premiera „GTA na Słowacji” we wczesnym dostępie. Vivat Slovakia zabierze nas do Bratysławy

Vivat Slovakia – premiera gry we wczesnym dostępie. Słowackie GTA z akcją w latach 90.

W ramach wczesnego dostępu zadebiutowało dziś na platformie Steam „GTA na Słowacji”. Vivat Slovakia zaoferuje otwarty świat, a gracze przeniosą się do Bratysławy lat 90., w której rządzą pieniądze i przemoc. Wcielimy się w postać łysego mężczyzny po trzydziestce, tajnego agenta pracującego pod przykrywką jako taksówkarz.

Zgodnie z przekazanymi na Steamie informacjami, Vivat Slovakia w wersji Early Access zawiera pierwszą połowę misji fabularnych (docelowo ma być ich 20), które oparte są na prawdziwych wydarzeniach. Ulice urozmaici ponad 50 unikalnych pojazdów z epoki, a gracze dostaną do dyspozycji stację radiową LFO. Dostępna będzie cała mapa Bratysławy.

GramTV przedstawia:

Gra nie posiada polskiej wersji językowej, jednak uświadczymy głosu słowackiego lektora, a także napisów w języku angielskim i czeskim. Dodatkowo otrzymamy cykl dnia i nocy, wsparcie dla kontrolerów i wybrane nagrody StartLab. Zainteresowani mogą również liczyć na aktywności poboczne.

Vivat Slovakia to gra wideo z otwartym światem osadzona w świeżo powstałym kraju na granicy Europy Wschodniej, Słowacji. Ponieważ stare zasady są nadal aktualne, organy ścigania są słabe, a korupcja jest powszechna. – czytamy w opisie gry.

Vivat Slovakia dostępne jest wyłącznie na PC za pośrednictwem platformy Steam. Gra ma znajdować się w fazie wczesnego dostępu przez około 6-12 miesięcy. Do 28 kwietnia grę zakupimy z 10% zniżką w cenie 125,09 zł.

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
18/04/2024 17:57

Co prawda w Bratysławie nie byłem ale wydaje mi się tylko czy te budynki są jakieś takie małe? Budżet budżetem i jakość tekstur czy modeli mnie nie rusza ale skala budynków wydaje mi się nieodpowiednia