Premiera Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp opóźniona z powodu wojny w Ukrainie

Mikołaj Ciesielski
2022/03/10 12:45

Nintendo podjęło również decyzję o wstrzymaniu dostaw swoich produktów do Rosji.

Premiera Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp opóźniona z powodu wojny w Ukrainie

Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp – remake dwóch pierwszych odsłon serii Advance Wars zapoczątkowanej na konsoli GameBoy Advance – miało zadebiutować na Nintendo Switch już 8 kwietnia. Okazuje się jednak, że gracze będą musieli poczekać na wspomniany tytuł nieco dłużej. Nintendo poinformowało bowiem o przełożeniu premiery gry ze względu na toczącą się od kilkunastu dni wojnę w Ukrainie.

W świetle ostatnich wydarzeń na świecie podjęliśmy decyzję o opóźnieniu premiery Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp, które pierwotnie miało ukazać się na Nintendo Switch 8 kwietnia. Czekajcie na aktualizacje dotyczące nowej daty premiery” – czytamy we wpisie opublikowanym na portalu Twitter.

Niestety japońska firma nie ujawniła, kiedy możemy spodziewać się debiutu Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp. W tym miejscu warto także wspomnieć, że od 7 marca gracze z Rosji nie mogą korzystać z cyfrowego sklepu Nintendo eShop, który znajduje się we wspomnianym kraju w „trybie konserwacji”. Ponadto Nintendo podjęło decyzję o wstrzymaniu dostaw swoich produktów do Rosji, o czym informuje m.in. redakcja IGN.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
10/03/2022 14:39

Właśnie zastanawiałem się nad przypadkiem wydania gry o tematyce konflików zbrojnych w takiej aurze... tym bardziej że przecież jedna frakcja jest ewidentnie wzorawana na Sowietach...

Zrozumiała decyzja, jedynie szkoda bo czekam na tą grę bardzo, a już przecież przesunęli premierę z grudnia tamtego roku...