Powstają nowe Igrzyska śmierci na bazie książki, która dopiero zostanie wydana za rok

Radosław Krajewski
2024/06/07 17:00
0
0

Lionsgate ogłosiło ekranizację kolejnej części Igrzysk śmierci, na bazie powieści, która zostanie wydana dopiero w przyszłym roku.

Wczoraj był niezwykle udany dzień dla fanów Igrzysk śmierci. Najpierw Suzanne Collins, autorka całego cyklu, zapowiedziała nową książkę zatytułowaną Hunger Games: Sunrise on the Reaping. Zaledwie kilka godzin później Lionsgate ogłosiło filmową adaptację tej powieści, która zadebiutuje w kinach już za dwa lata.

Igrzyska śmierci
Igrzyska śmierci

Powstaną nowe Igrzyska śmierci

Akcja Sunrise on the Reaping rozgrywać się będzie na 24 lata przed wydarzeniami z pierwszej części. W książce i filmie poznamy wydarzenia z pięćdziesiątych Igrzysk śmierci, znanych również jako Drugi kwartał. Zwycięzcą w nich był Haymitch Abernathy, jedyny wygrany z Dwunastego Dystryktu, który dokonał tego przed Katniss Everdeen i Peetym Mellarkiem. Wiele lat później Haymitch został ich mentorem, a w filmach zagrał go Woody Harrelson.

Film wyreżyseruje prawdopodobnie Francis Lawrence, twórca poprzednich części. W tej chwili nie wiadomo, kto wcieli się w młodego Haymitcha Abernathy’ego.

Druga kwartał jest legendarny i odgrywa ważną rolę w historii igrzysk, aż do czasów Katniss Everdeen ćwierć wieku później. Podobnie jak fani na całym świecie, z niecierpliwością czekamy na ten ekscytujący powrót do Panem – powiedział Fogelson z Lionsgate.

GramTV przedstawia:

Premierę książki Hunger Games: Sunrise on the Reaping wyznaczono na 18 marca 2025 roku. Z kolei film o tym samym tytule pojawi się 20 listopada 2026 roku.

Wczytywanie ramki mediów.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku zadebiutowały Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży, czyli prequel do serii o Katniss Everdeen. Film stał się sporym kinowym hitem i na całym świecie zarobił ponad 337 mln dolarów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!