Ponad 240 postaci w Spider-Man Uniwersum 2. Opis pierwszych 15 minut filmu

Radosław Krajewski
2022/04/26 15:30
0
0

Sony zdradziło również tytuł trzeciej części.

W ubiegłym tygodniu Sony Pictures podał nowe daty premier swoich filmów. Na przyszły rok opóźniony został Spider-Man: Across the Spider-Verse, czyli kontynuacja nagrodzonego Oscarem Spider-Man Uniwersum z 2018 roku. Animacja zadebiutuje dopiero 2 czerwca 2023 roku, ale wytwórnia już rozpoczęła promocję kolejnych przygód Milesa Moralesa. Podczas odbywającego się właśnie CinemaCon Sony zdradziło kilka nowych szczegółów o filmie, a także za zamkniętymi drzwiami zaprezentowali pierwsze 15 minut produkcji.

Ponad 240 postaci w Spider-Man Uniwersum 2. Opis pierwszych 15 minut filmu

Dowiedzieliśmy się, że w Spider-Man Uniwerum 2 pojawi się ponad 240 postaci znanych z kart komiksów Marvela. Będą oni pochodzić z aż 6 uniwersów, więc możemy być pewni, że zobaczymy kilka nowych wariantów tytułowego bohatera. Dla porównania pierwsza część zawierała tylko 40 postaci.

Producenci Phil Lord oraz Chris Miller zdradzili, że film rozpocznie się na Ziemi-65, czyli ojczystym świecie Spider-Gwen, po czym akcja przeniesie się na Ziemię-610, w której żyje Miles Morales. Nie zabraknie również Spider-Mana 2099, który będzie pomagał reszcie z nowym zagrożeniem, którym razem będzie Sęp. Poniżej znajdziecie pełny opis pierwszych 15 minut filmu.

Produkcja rozpoczyna się w świecie Spider-Woman. Gwen Stacy zakrada się przez okno do swojego domu. Jej ojciec, kapitan policji, informuje ją o przełomie w sprawie Spider-Woman, która zabiła Petera Parkera. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że to jego córka jest poszukiwaną osobą. Ich rozmowę przerywa nagłe pojawienie się Sępa. Gwen zakłada kostium i rusza zmierzyć się z przeciwnikiem. Na miejscu jest również jej ojciec, który nakazuje policjantom zgłoszenie każdego pojawienia się Kobiety-Pająka. Gwen stara się trzymać Adriana Toomesa jak najdalej od swojego taty. Podczas walki, gdy wydaje się, że Sęp zaraz pokona Gwen, nagle otwiera się portal, z którego wyłania się Spider-Man 2099, który pomaga młodej bohaterce.

Okazuje się, że w pierwszej części doszło do zepsucia multiwersum i złoczyńcy trafiają do niewłaściwych światów. Spider-Man 2099 wzywa wsparcie, kiedy pojawia się inny portal, z którego na motocyklu wyjeżdża Jessica Drew. Jest czarnoskórą kobietą w ciąży z wielkim afro, a jej postać utrzymana jest w stylu z lat 70. W wyniku starcia z Sępem dochodzi do uszkodzenia helikoptera, który rozbija się o budynek. Cała trójka Pająków powstrzymuje maszynę przed zderzeniem z ziemią. W tej samej chwili pojawia się ojciec Gwen, który chce ją aresztować za zabójstwo Petera Parkera. Stacy nie chce dłużej okłamywać swojego ojca i zdejmuje maskę, ujawniając swoją tożsamość. Gdy dziewczyna ma zostać aresztowana, ratują ją Spider-Man 2099 i Jessica Drew. Wspólnie decydują się stawić czoła złoczyńcom, którzy pojawiają się przez problemy z multiwersum.

Akcja przenosi się na Ziemię-610. Miles Morales spóźnia się na spotkanie z rodzicami i dyrektorem szkoły. Jego pajęcze zmysły dają o sobie znać, więc chłopak opuszcza spotkanie, aby odkryć zagrożenie. Dyrektor szkoły zwraca się do jego matki ze słowami: „Syn panią okłamuje. I myślę, że o tym Pani wie”.

GramTV przedstawia:

Sony wraz z zapowiedzią drugiej części, ogłosiło również powstanie trzeciego filmu z serii. Studio ujawniło, że kolejna odsłona będzie nosić tytuł Spider-Man Beyond the Spider-Verse. Data premiery została wyznaczona na 29 marca 2024 roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!