Polskie studio pozamiata strategie Paradoksu? Zapowiedziano Play of Battle

LM
2021/06/15 16:15

Łódzka ekipa sięgnie po koronę w segmencie Grand Strategy. Pierwsze szczegóły i zaplecze nowoczesnej strategii Play of Battle.

Pora na depeszę z branżowych frontów. Okazuje się, że łódzkie studio Play of Battle zamierza w najbliższych latach przypuścić zdecydowany szturm na umocnienia szwedzkiego Paradox Interactive. Wedle najnowszego komunikatu prasowego polska ekipa wydrze Szwedom koronę w segmencie Grand Strategy Games, a wszystko to z pomocą zapowiedzianej właśnie gry Play of Battle.

Twórcy mierzą wysoko – rzeczona produkcja ma pokazać graczom jak wygląda współczesny konflikt o globalnej skali. Mowa tu o cyberwojnie, utrzymaniu łańcuchów dostaw, stosunkach międzynarodowych, wywieraniu wpływów, politycznych naciskach czy rywalizacji na gruncie przemysłowym. Wszystko to oczywiście w ramach uzupełnienia dla szeroko zakrojonych działań militarnych. Teatrem działań w Play of Battle będzie Europa Środkowo-Wschodnia (Międzymorza Bałtycko-Czarnomorskiego, położonego między Odrą, Karpatami, Zatoką Ryską, Dnieprem, Odessą i Krymemza stroną studia), a gra obejmie zasięgiem starcia w latach 2008-20030. Na tę chwilę Play of Battle powstaje wyłącznie na PC.

GramTV przedstawia:

Nie da się ukryć, że ambicje łódzkiego studia są spore, ale wynikają m.in. z bogatego zaplecza ekspertów – komunikat prasowy wspomina o zaangażowaniu w prace nad Play of Battle dr. George’a Friedmana, prof. Normana Daviesa, dr. Jacka Bartosiaka czy gen. Waldemara Skrzypczaka. W procesie deweloperskim weźmie udział studio Noobz from Poland, czyli ekipa stojąca za uznanym Total Tank Simulator, współpracująca z 505 Games.

Cóż, trzymamy kciuki za to, by śmiałe zapowiedzi uczestników projektu znalazły odzwierciedlenie w publicznej wersji Play of Battle. Zanim ta jednak nadejdzie twórcy odpalą kampanię crowdfunfingową na platformie Crowdway. Ta ma ruszyć jeszcze w czerwcu – być może wtedy Play of Battle doczeka się pierwszych materiałów promocyjnych.

Uda się? Dajcie znać, co o tym myślicie.

Komentarze
2
Norgon
Gramowicz
15/06/2021 20:07

Pięknie, super, miodnie itp tylko jak się chce  komuś koronę odebrać to nie wystarczy chcieć, tylko fajnie by było coś więcej pokazać poza szumnymi zapowiedziami. Paradox siedzi w temacie strategii od 20 lat i to doświadczenie procentuje z każdym  tytułem.

strannik
Gramowicz
15/06/2021 17:05

Czyli 3 żydów i Jacek Bartosiak. Znowu wyczuwam 5raczkę ala CP2077.