Policja aresztowała hakerów odpowiedzialnych za włamanie na serwery Capcomu

Krzysztof Żołyński
2023/10/25 11:40
0
0

Europejska policja rozbiła gang hakerów odpowiedzialnych za głośny atak na firmę Capcom w 2020 r., w wyniku którego do internetu wyciekły poufne informacje o pracownikach oraz szczegóły dotyczące szeregu nadchodzących gier.

Jak podał Europol, członkowie grupy zajmującej się oprogramowaniem ransomware Ragnar Locker, zostali aresztowani pod wieloma adresami na całym kontynencie podczas nalotów przeprowadzonych w zeszłym tygodniu w Czechach, Hiszpanii i na Łotwie.

Policja aresztowała hakerów odpowiedzialnych za włamanie na serwery Capcomu

Akcja przeciwko grupie rozpoczęła się 16 października aresztowaniem „kluczowego celu” w Paryżu, co doprowadziło do przeszukania jego domu w Czechach. Następnie przesłuchano pięciu kolejnych podejrzanych w Hiszpanii i na Łotwie oraz przejęto infrastrukturę w Holandii, Niemczech i Szwecji, co spowodowało wyłączenie witryny służącej gangowi do sprzedawania danych w dark necie.

Groźny gang hakerów rozbity przez Europol

W oświadczeniu w sprawie aresztowań Europol stwierdził, że oprogramowanie ransomware należące do grupy – zwane także Ragnar Locker – zostało wykorzystane do ataków na „infrastrukturę krytyczną na całym świecie”, w tym ostatnio na portugalskie narodowe linie lotnicze i izraelski szpital.

GramTV przedstawia:

Celem ataków tej grupy było wyłudzenie pieniędzy od ofiar w zamian za narzędzia deszyfrujące oraz zapobieżenie ujawnieniu wrażliwych danych w Internecie.

Capcom potwierdził, że w listopadzie 2020 r. naruszono jego zabezpieczenia w Internecie i skradziono dane osobowe i firmowe ponad 15 000 osób, a także szczegóły niezapowiedzianych projektów gier, daty premiery i inne wrażliwe informacje. Obejmowało to potwierdzenie remake'u Resident Evil 4, Dragon's Dogma 2 i kilku innych.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!