Pokemon Scarlet/Violet bije na głowę God of War: Ragnarok. Fenomenalna sprzedaż

Mikołaj Ciesielski
2023/02/07 11:35
0
0

Nintendo pochwaliło się wynikami najnowszej odsłony serii Pokemon.

Pokemon Scarlet/Violet bije na głowę God of War: Ragnarok. Fenomenalna sprzedaż

W zeszłym tygodniu poznaliśmy oficjalne wyniki sprzedaży God of War: Ragnarok, które potwierdziły, że kontynuacja przygód Kratosa i Atreusa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Rezultat osiągnięty przez produkcję studia Sony Santa Monica nie może jednak równać się z wynikami innego głośnego tytułu, który trafił do sprzedaży w listopadzie ubiegłego roku. Mowa tutaj oczywiście o Pokemon Scarlet i Violet.

Sprzedaż Pokemon Scarlet i Violet przekroczyła 20 milionów egzemplarzy

Z najnowszego raportu finansowego Nintendo dowiadujemy się, że sprzedaż Pokemon Scarlet i Violet przekroczyła już 20,61 mln egzemplarzy. Trzeba przyznać, że to fenomenalny wynik, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że produkcja zadebiutowała na rynku 18 listopada. Wcześniej informowano, że w 7 tygodni po premierze tytuł osiągnął wynik na poziomie 18,2 mln sprzedanych sztuk.

W ostatnim czasie – jak się okazuje – udało się poprawić wspomniany rezultat. Tym samym Pokemon Scarlet i Violet jest obecnie siódmą najlepiej sprzedającą się grą first-party na Nintendo Switch i wyprzedza m.in. takie tytuły jak Super Mario Party, Ring Fit Adventure, New Super Mario Bros. U Deluxe, Luigi’s Mansion 3 czy też Splatoon 3.

Na koniec przypomnijmy, że Pokemon Scarlet i Violet dostępne jest wyłącznie na konsolach Nintendo Switch. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianej produkcji, to zapraszamy Was do lektury: I tak się sprzeda – recenzja Pokemon Scarlet i Pokemon Violet.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!