Sony pracuje nad emulatorem PlayStation 3 dla PS5. Ciekawe plotki w sieci

Maria Wawrzyniak
2022/04/03 13:30
0
1

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, Sony może pracować nad możliwością emulowania gier z PlayStation 3 na konsoli nowej generacji PlayStation 5.

Jak podaje serwis Push Square – powołując się na informacje od dziennikarza Jeffa Grubba z portalu Venture Beat – Sony może pracować nad umożliwieniem emulowania gier z PlayStation 3 na konsoli nowej generacji PlayStation 5. Warto jednak już teraz zaznaczyć, iż opracowanie takiego rozwiązania najprawdopodobniej zajmie sporo czasu, przede wszystkim ze względu na nietypową architekturę trójki, która ma utrudniać emulację. Byłoby to jednak świetnym ruchem, jeśli spojrzymy na ostatnie decyzje firmy.

Sony pracuje nad emulatorem PlayStation 3 dla PS5. Ciekawe plotki w sieci
PlayStation/Sony

Chodzi oczywiście o zapowiedź nowej wersji usługi PlayStation Plus i zarazem pełnoprawnej (powiedzmy?) konkurencji dla Xbox Game Pass. Najdroższy wariant usługi – PlayStation Plus Premium – zaoferuje dostęp do klasycznych gier z PS1, PS2, PS3 oraz PSP. Z tym że w przypadku PlayStation 3 możemy liczyć jedynie na zabawę przy pomocy technologii streamingu. Społeczność jest rozczarowania brakiem emulacji PS3, więc jeśli najnowsze doniesienia okażą się prawdą, będzie to strzał w dziesiątkę.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!