Nowy kontroler DualSense ze świetną funkcją? Patent od Sony pojawił się w sieci

Maria Wawrzyniak
2022/08/04 19:50

W sieci po raz kolejny pojawiły się plotki dotyczące nowego kontrolera DualSense – ten może bowiem otrzymać bardzo ciekawą funkcję.

Plotki o ulepszonej wersji konsoli PlayStation 5 w postaci Pro krążą w sieci już od dawna. Podobnie ma się sytuacja z nowym kontrolerem DualSense – sporo informacji na temat pada wyciekło jeszcze w czerwcu, kiedy to Tom Henderson ujawnił, że sprzęt otrzymał kodową nazwę Hunt i ma otrzymać tylne przyciski, wymienne analogi oraz specjalne ograniczniki triggerów. To jednak nie koniec – teraz redakcja portalu Metro zauważyła nowy patent zarejestrowany przez japońską korporację. Poniżej szczegóły!

Nowy kontroler DualSense ze świetną funkcją? Patent od Sony pojawił się w sieci
PlayStation | Sony Interactive Entertainment

Nowy kontroler DualSense ze świetną funkcją

Wspomnieliśmy wcześniej o wymiennych analogach – według najnowszego patentu Sony ma opracowywać drążki ze zwrotnym sprężeniem siłowym. Najprawdopodobniej system miałby działać na wzór adaptacyjnych triggerów. Korporacja chce wykorzystać do tego płyn nienewtonowski, aby z jego pomocą zapewnić zupełnie inne doświadczenie; w tego typu sytuacjach pojedynczy ruch analogiem wymagałby użycia znacznie większej siły. Według wstępnych założeń gracze mogliby tę nową funkcję włączyć przykładowo podczas celowania w strzelankach, a technologia miałaby zapewnić większą precyzję.
Nowy kontroler DualSense ze świetną funkcją, Nowy kontroler DualSense ze świetną funkcją? Patent od Sony pojawił się w sieci

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!