PlayStation już nie chce Twittera. Wcześniej porzucił go także Xbox

Krzysztof Żołyński
2023/11/07 18:00
0
0

Kolejny gigant gamingowy rezygnuje z usług Twittera. Połączenie z tym serwisem zostanie niedługo wyłączone na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5.

PlayStation już nie chce Twittera. Wcześniej porzucił go także Xbox

Już dosłownie za kilka dni nastąpi koniec trwającej wiele lat integracji konsol PlayStation 5 i PlayStation 4 z serwisem społecznościowym X, czyli niegdyś Twitterem. Zniknie więc opcja publikowania klipów oraz zdjęć bezpośrednio z konsoli.

Koniec integracji PlayStation z Twitterem/X jeszcze w listopadzie

Sony całkowicie wyrzuci obsługę Twittera ze swoich konsol i ma to nastąpić 13 listopada. Próżno szukać informacji na temat powodów rezygnacji z Twittera, ale można podejrzewać, że są one identyczne jak w przypadku Microsoftu, który wykonał identyczny krok z początkiem bieżącego roku.

GramTV przedstawia:

Wystarczy przypomnieć, że Twitter pod rządami Muska dokonał wielu niewygodnych dla jego klientów zmian. Jedną z najbardziej bolesnych było zamknięcie bezpłatnego interfejsu API, co zmusiło deweloperów i firm do wnoszenia opłat za podłączanie się do usługi. Z tego co można wyczytać w sieci wynika, że zamiast przynieść zyski, płatne API stało się powodem odchodzenia z Twittera wielu firm i reklamodawców.

Graczom pragnącym nadal dzielić się swoimi sukcesami w grach za pośrednictwem serwisu X, pozostaje aplikacja PlayStation, pozwalająca zgrywać zdjęcia na smartfona, skąd można je udostępniać dalej.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!