PlayStation 5 z ważną aktualizacją. Pomoc dotycząca gier otrzymała nową funkcję

Mikołaj Ciesielski
2024/04/24 14:50
0
0

Gracze będą mogli skorzystać ze wskazówek i porad innych użytkowników.

Według Jima Ryana – byłego już szefa Sony Interactive Entertainment – PlayStation 5 jest na „dobrej drodze”, by zostać „najbardziej udaną” konsolą w historii Sony. Tymczasem wspomniany sprzęt doczekał się kolejnej aktualizacji systemu. Najnowszy firmware PS5 rozszerza funkcję Pomocy dotyczącej gier.

PlayStation 5 z ważną aktualizacją. Pomoc dotycząca gier otrzymała nową funkcję

Pomoc dotycząca gier na PlayStation 5 została rozszerzona o nową funkcję wraz z najnowszą aktualizacją systemu

Już pod koniec marca poinformowano, że Pomoc dotycząca gier na PlayStation 5 doczeka się ważnych zmian. Sony nie rzucało słów na wiatr i wraz z najnowszą aktualizacją wspomniana funkcje została rozszerzona o Pomocy społeczności dotyczącej gier.

  • W Pomocy dotyczącej gier w obsługiwanych grach zobaczysz wskazówki oznaczone jako Pomoc społeczności dotycząca gier, co oznacza, że podpowiedź została wygenerowana z filmów z rozgrywki innych graczy.
  • Możesz dołączyć do Pomocy społeczności dotyczącej gier, pozwalając, aby Twój film z rozgrywki był automatycznie rejestrowany i dodawany do tej funkcji po sprawdzeniu.
  • Aby się na to zgodzić, otwórz Ustawienia > Zrzuty i transmisje > Zrzuty > Zrzuty automatyczne > Pomoc społeczności dotycząca gier i wybierz Weź udział. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie – czytamy w opisie najnowszej aktualizacji systemu PlayStation 5.

Dzięki najnowszej aktualizacji gracze PlayStation 5 mogą również ukryć komunikat „Nawiązano połączenie z usługą Remote Play” wyświetlany na ekranie gry w trakcie sesji Remote Play. Aby to zrobić, należy przejść do Ustawień, a następnie wybrać System i odnaleźć Remote Play, gdzie powinna być już dostępna opcja „Ukryj status połączenia usługi Remote Play”.

GramTV przedstawia:

Najnowszy firmware – zgodnie z tradycją – wprowadza też kolejne poprawki wydajności i stabilności oprogramowania systemu PlayStation 5. Sony poprawiło także wiadomości wyświetlane na niektórych ekranach oraz ich użyteczność. Wspomniana aktualizacja powinna być już dostępna dla wszystkich użytkowników, a zainteresowani muszą przygotować się na pobranie około 1,2 GB danych.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!