Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

PlayStation 5 z nową aktualizacją. Przygotowania do premiery DualSense Edge

Mikołaj Ciesielski
2023/01/12 13:15

Konsola Sony otrzymała nowy firmware.

PlayStation 5 z nową aktualizacją. Przygotowania do premiery DualSense Edge

W zeszłym tygodniu poznaliśmy najnowsze wyniki sprzedaży PlayStation 5, które w grudniu cieszyła się rekordowym zainteresowaniem ze strony graczy. Tymczasem Sony postanowiło po raz kolejny usprawnić działanie wspomnianej konsoli. Sprzęt japońskiej firmy doczekał się bowiem nowej aktualizacji systemu oznaczonej numerem 22.02-06.50.00.

Nowa aktualizacja systemu PlayStation 5 przygotowuje konsolę na premierę DualSense Edge

Patch waży nieco ponad 1 GB i „poprawia ogólną wydajność systemu”. Najnowszy firmware przygotowuje również PlayStation 5 na premierę DualSense Edge. Konsola Sony doczekała się już bowiem pełnego wsparcia dla wspomnianego kontrolera, który – zgodnie z zapowiedziami – ma zadebiutować już 26 stycznia.

Gracze zainteresowani DualSense Edge muszą jednak przygotować się na spory wydatek. Kontroler nie będzie bowiem należał do najtańszych urządzeń w ofercie Sony, ponieważ sprzęt został wyceniony na 1199 złotych. Możemy być jednak pewni, że nowy pad stworzony z myślą o konsoli dziewiątej generacji japońskiej firmy znajdzie swoich zwolenników.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
12/01/2023 13:46

Mnie rozwala to że PS4 kupowałem za 1600zł a teraz mamy pad za 1200zł. Co mnie boli w tym padzie to sam fakt że działa krócej na baterii niż oryginał i nie można wymienić baterii.