PS5 Pro coraz bliżej. Sony ujawniło specyfikację konsoli pierwszym deweloperom

Mikołaj Ciesielski
2024/02/27 07:30
1
0

W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat nowej konsoli japońskiej firmy.

Według ostatnich doniesień PlayStation 5 Pro ma zaoferować rozgrywkę w 4K i 120 FPS. W sieci pojawiły się natomiast kolejne nieoficjalne informacje na temat wspomnianego sprzętu. Wygląda na to, że mocniejsza wersja konsoli 9. generacji Sony rzeczywiście zbliża się wielkimi krokami. Japońska firma miała bowiem rzekomo ujawnić specyfikacje PS5 Pro pierwszym deweloperom.

PS5 Pro coraz bliżej. Sony ujawniło specyfikację konsoli pierwszym deweloperom

Pierwsi deweloperzy znają już specyfikację PlayStation 5 Pro

Powyższymi rewelacjami w ostatnim odcinku podcastu Sacred Symbols podzielił się Colin Moriarty (dzięki PSU). Według przekazanych informacji Sony miało przygotować specjalną prezentację dla zewnętrznych deweloperów, na której przedstawiono możliwości PlayStation 5 Pro. Moriarty dodał również, że według niego zespoły first-party oraz second-party znają już specyfikację wspomnianego sprzętu.

Ktoś, kto pracuje dla średniej wielkości zewnętrznego wydawcy, powiedział mi wprost, że otrzymali prezentację dotyczącą PlayStation 5 Pro, dlatego rozumiem, że studia first oraz second-party miały już dostęp do specyfikacji tego, do czego zmierzają – powiedział Moriarty.

GramTV przedstawia:

Moriarty nie podzielił się jednak żadnymi szczegółami związanymi ze specyfikacją PlayStation 5 Pro. Niewykluczone jednak, że w najbliższych tygodniach w sieci zaczną pojawiać się różnego rodzaju przecieki. Pozostaje mieć również nadzieję, że Sony wkrótce odkryje karty i oficjalnie zapowie mocniejszą wersję PlayStation 5.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
27/02/2024 09:29

Po co w ogóle myśleć o PS5 Pro, skoro większość tytułów na PS5 działa bardzo dobrze, a do końca obecnej generacji - wg różnych źródeł - nie zostało już wiele czasu i wielu nowych "dużych" tytułów już nie zobaczymy?

Jedynie nowi gracze, kupujący pierwsze Playstation, mogą uznać PS5 Pro za warte uwagi.