Pixelowe Hirołsy? Inspirowane serią HoMM Hero’s Hour jest już dostępne

Smolak
2022/03/03 08:15

Obietnica gry inspirowanej legendarną serią, to zawsze łakomy kąsek dla fanów.

Hero’s Hour to produkcja opracowana przez studio ThingOnItsOwn. Pieczę wydawniczą nad tytułem sprawuje Goblinz Publishing, mające w swoim portfolio takie tytuły jak: Legend of Keepers, Banners of Ruin czy As Far As The Eye. Ich najnowsza propozycja to strategia turowa z systemem walki w czasie rzeczywistym. Hero’s Hour ma być poniekąd hołdem dla osiągnięć kultowej serii Heroes of Might and Magic. Twórcy zaznaczają jednak, że pokusili się o kilka ambitnych innowacji względem tego, co na ogół oferuje gatunek. Mowa tutaj przede wszystkim o sposobie rozgrywania starć.Pixelowe Hirołsy? Inspirowane serią HoMM Hero’s Hour jest już dostępne

Hero’s Hour wprowadza innowacyjne rozwiązania do serii Heroes of Might and Magic, łącząc strategię czasu rzeczywistego z rozgrywką turową. To coś więcej niż hołd dla gatunku, deweloperzy włożyli dużo pasji w stworzenie doświadczenia wypełnionego detalami na każdym kroku - od oryginalnej pikselowej grafiki, po różne jednostki, zaklęcia i artefakty obecne w grze - mówi Johann Verbroucht, założyciel i manager Goblinz Publishing.

GramTV przedstawia:

Podobieństwa do Hirołsów widać jak na dłoni. Głównie w kreacji map i sposobie poruszania się po nich. Sposób rozwoju naszch włości również wygląda znajomo. Na papierze Hero’s Hour oferuje naprawdę dużo. Twórcy mówią o 11 frakcjach, 22 klasach bohaterów i ponad 200 rodzajach jednostek. Rozgrywka odbywać się ma na dużych, proceduralnie generowanych mapach, co ma oferować wiele godzin niepowtarzalnej zabawy. W grze zaimplementowano multiplayer na poziomie lokalnym.

Hero’s Hour miało swoją premierę 1 marca i jest dostępne za pośrednictwem Steam, GOG i Epic Games Store. Dotychczas na platformie Valve gra zdobyła ponad 300 recenzji i zdecydowana większość z nich, bo aż 80%, jest pozytywnych. Wszystko wskazuje więc na to, że jest to indyk, którym powinni zainteresować się miłośnicy strategii.

Komentarze
3
MisticGohan_MODED
Gramowicz
03/03/2022 16:51

Dla mnie za mało HoMM w tej grze aby mnie przekonała do siebie.

Fun_g_1_2_3
Gramowicz
03/03/2022 11:08

Ja też pograłem w demo i jakoś specjalnie zachwycony nie byłem.

Mapa i rozbudowa zamków są w sumie kopią HoMM, ale te innowacyjne walki to się proszą o pomstę do nieba. Praktycznie zero taktyki i strategi gdzie wszystkie jednostki domyślnie brną przed siebie. Nawet gdy wydamy im polecenia do przemieszczenia to i tak zaatakują gdy dowolny przeciwnik znajdzie się w ich zasięgu. Do tego ten idiotyczny limit jednostek w trakcie walki. Kings Bounty też miało limit dowodzenia na swoim bohaterze, ale i tak wszystkie jednostki brały udział w walce. Gdy przekroczyliśmy ten limit to po prostu traciliśmy kontrolę nad walką - czyli to co w HH mamy jako standart.

No i jeszcze ten idiotyczny rozwój naszych postaci w postaci piramidy. Jeśli interesuje nas jakaś konretna cecha z samego końca to musimy przebrnąć przez wszystkie poprzednie. Do tego każdą umiejętność można (o ile dobrze pamiętam) ulepszyć do 5 poziomu i tu pojawia się wcześniejszy problem gdzie do rozwinięcia umiejętności z samego dołu drzewka trzeba wbić 26 poziom przy ignorowaniu pozostałych możliwości.

Wiem, że gra jest tworzona przez 1 osobę i pewnie dlatego wiele rzeczy jest do końca nieprzemyślanych. Nie zmienia to faktu, że przez powyższe elementy ta gra mnie po prostu odrzuciła.

wolff01
Gramowicz
03/03/2022 08:26

Pograłem chwilę w demo ale nie siadło...

Nie podobają mi się bitwy (a to chyba najwieksza innowacja względem inspiracji), a o ile lubię pixelart to tu nie wypada korzystnie, bo ktoś wpadł na pomysł żeby połączyć proste modele jednostek których jest duużo z totalnym chaosem na polach bitew... przez co gra jest mało czytelna. Same bitwy... hmm sprowadzają się do kliknięcia w którą stronę mają iśc twoje lemingi i te tłuką się, zapewne wdg jakiś algorytmów. Nie nazwałbym tego wysiłkiem intelektualnym (nie są turowe).

No i nie podoba mi się że gra sprawia wrażenie nie traktującej się poważnie.

Myślę że gra znajdzie sympatyków, może nawet faktycznie fanów "Hirołsów", ale ja jako takowy stwierdzam że ta gra nie dla mnie...