Pierścienie Władzy nie są zakorzenione w książkach Tolkiena? Twórcy odpierają zarzuty

Radosław Krajewski
2022/08/15 18:45
3
0

Scenarzyści serialowego Władcy Pierścieni komentują krytykę braku powiązania ich produkcji z twórczością Tolkiena.

Twórcy Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy w ostatnim czasie udzielają wielu wywiadów, w których komentują liczne zarzuty i krytykę widzów. Ostatnio reżyser opowiedział o inspiracjach, jakie czerpali z filmowej trylogii Petera Jacksona. Tym razem showrunner i scenarzysta serialu, Patrick McKay, podczas panelu na Television Critic Association odpowiedział na słowa jednego z dziennikarzy, który uważa, że produkcja jest „niejasno powiązana” z książkami Tolkiena. Podał przykład filmów, które były oparte na rzeczywistych publikacjach i od początku były bliższe twórczości autora fantasy.

Pierścienie Władzy nie są zakorzenione w książkach Tolkiena? Twórcy odpierają zarzuty

Nie widzimy tego w ten sposób. Czujemy, że głębokie korzenie tego serialu tkwią w książkach i w Tolkienie. A gdybyśmy tego tak nie czuli, wszyscy bylibyśmy przerażeni. Czujemy, że ta historia nie jest nasza. To historia, którą przetwarzamy, która była przed nami i czekała w tych książkach, aby wyjść na powierzchnię. Nie czujemy się „niejasno powiązani”. Czujemy się głęboko z tym związani i każdego dnia pracujemy, aby być jeszcze bliżej. Naprawdę tak o tym myślimy.

McKay został również zapytany o porównania do debiutującego na dwa tygodnie przed premierą Pierścieni Władzy Rodu smoka. Spin-off Gry o Tron będzie bezpośrednio rywalizował o uwagę fanów fantastyki z propozycją od Amazonu. Twórca serialowego Władcy Pierścieni nie widzi w tym żadnego problemu.

Dużo o tym rozmawialiśmy. Całkowicie rozumiemy, skąd pochodzi pytanie. Nie myślimy o serialu w kategoriach gatunku lub innymi powiązanymi gatunkowo serialami. Myślimy o Tolkienie, jego dziełem życia było stworzenie tego świata. To jest Śródziemie Tolkiena i regiony poza Śródziemiem, a my po prostu chcieliśmy być temu wierni i jakby zagłuszyć to i zapomnieć, co się dzieje gdzie indziej. Praca Tolkiena ma nieskończone zastosowanie w różnych kulturach i czasach, i czujemy się naprawdę wdzięczni, że możemy ją ożywić w naszych czasach.

GramTV przedstawia:

Twórcami serialu są Patrick McKay oraz John D. Payne, którzy wcześniej pracowali jako scenarzyści nad Star Trek: W nieznane. W obsadzie serialu znaleźli się: Morfydd Clark, Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Ismael Cruz Córdova, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi,, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman oraz Sara Zwangobani.

Premierowy odcinek Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy pojawi się na Amazon Prime Video już 2 września 2022 roku. Pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków.

Komentarze
3
SebekPL2
Gramowicz
16/08/2022 07:40

Oni nie mają praw do Sirmarilionu i wydarzeń z drugiej ery a chcą kręcić Śródziemie DRUGIEJ ERY. Wiadomo było, że to będzie multikolorowy chłam wymyślony całkowicie przez amatorów filmiarzy. Jedyne co się ostało z tego to parę postaci z książek a i tak większość zostanie wymyślona na potrzeby serialiku. Że nie wspomnę o tym, że wsadzą do tego crapu wydarzenia z 3 ery bo skoro w filmach sie podobały to damy do 2 ery bo nie będziemy musieli wymyślać spójnego logicznego świata i interesujących wątków fabularnych oraz wydarzeń. Na co komu logika, chronologia i książki Tolkiena

"Zło nie jest w stanie stworzyć niczego nowego, może jedynie zniekształcać i niszczyć to, co zostało wymyślone lub stworzone przez siły dobra”

Yosar
Gramowicz
16/08/2022 01:56

Że jak? Historia czekała żeby się wydostać na powierzchnie? What the hell does it mean? Bo mnie to śmierdzi tylko jednym, Wzięliśmy trochę sztafażu od Tolkiena, estetycznie porżnęliśmy od Jacksona i napisaliśmy własne kijowe historie.

Czaroxxx
Gramowicz
15/08/2022 19:20

Co?
Trwa Wczytywanie