Nowe plakaty Pierścieni Władzy. Reżyser o inspiracjach trylogią Władcy Pierścieni

Radosław Krajewski
2022/08/11 14:30
1
0

Reżyser J.A. Bayona opowiedział o inspiracjach trzema filmami od Petera Jacksona i jak udało im się odłączyć serial od trylogii.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy rozpocznie się już na początku września. Niedawno Amazon opublikował nowe zapowiedzi swojego najdroższego w historii seriali, prezentując wielką bitwę z orkami, czy walkę Galadrieli z jaskiniowym trollem. Tym razem reżyser pierwszego odcinka, J.A. Bayona, opowiedział o inspiracjach trylogią Władcy Pierścieni od Petera Jacksona podczas produkcji serialu. Przyznał, że początkowo planowali pomost między obiema produkcjami, ale ostatecznie projekt rozwinął się do takich rozmiarów, że mógł stanąć na własnych nogach.

Nowe plakaty Pierścieni Władzy. Reżyser o inspiracjach trylogią Władcy Pierścieni

Wszyscy kochamy to, co zrobił Peter Jackson. Na samym początku myśleliśmy o ustanowieniu pewnego rodzaju pomostu między serialem a filmami. Ale potem zdaliśmy sobie sprawę ze złożoności tego świata, dlatego stworzyliśmy własną historię. Potem nieświadomie zaczęliśmy tworzyć coś, co otrzymało własne życie.

Poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko i cieszę się, że Amazon miał ambicję, by tam pojechać [do Nowej Zelandii – przyp. red.] – starałem się przynajmniej dorównać temu, co robił Peter Jackson – ale im dłużej pracowaliśmy z bohaterami i fabułą, tym coraz bardziej nieświadomie odłączaliśmy się od filmów.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – nowe plakaty z serialu

Amazon kontynuuje promocję swojej nadchodzącej produkcji i opublikował dwa nowe plakaty z Pierścieni Władzy. Oba plakaty przedstawiają inną parę bohaterów – na pierwszej z nich pojawia się Galadriela i Gil-galad, zaś na drugim możemy zobaczyć Elrond podróżującego po lesie wraz z księciem Durinem IV. Plakaty zobaczycie poniżej.

GramTV przedstawia:

Twórcami serialu są Patrick McKay oraz John D. Payne, którzy wcześniej pracowali jako scenarzyści nad Star Trek: W nieznane. W obsadzie serialu znaleźli się: Morfydd Clark, Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Ismael Cruz Córdova, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi,, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman oraz Sara Zwangobani.

Debiutancki odcinek Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy pojawi się na Amazon Prime Video już 2 września 2022 roku. Pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – nowe plakaty z serialu, Nowe plakaty Pierścieni Władzy. Reżyser o inspiracjach trylogią Władcy Pierścieni
Komentarze
1
ZubenPL
Gramowicz
11/08/2022 17:05

W sumie trochę dziwne Amazon wydaje setki milionów dolarów na te serial a do realizacji zatrudnia podrzędnych scenarzystów jako showrunerów który jedynym doświadczeniem jest kiepski scenariusz do startreka xD