Avowed ma być najlepszym RPG Obsidianu, przekonuje Phil Spencer

LM
2021/07/02 16:05

Szef Xboksa wziął na tapet Avowed, Fable i The Elder Scrolls 6, sugerując świetlaną przyszłość dla miłośników gatunku RPG.

Avowed ma być najlepszym RPG Obsidianu, przekonuje Phil Spencer

Nawet jeśli w tej chwili nie dysponujemy jeszcze żadnymi konkretami, to wedle nieoficjalnych doniesień już niebawem ujrzymy nowe materiały z zapowiedzianej rok temu gry Avowed. Pierwszoosobowe fantasy RPG studia Obsidian Entertainment budzi słuszne skojarzenia z serią The Elder Scrolls, ale – jak przekonuje Phil Spencer – obie marki ma sporo dzielić, co niekoniecznie będzie złym posunięciem.

Podczas podcastu redakcji IGN szef Xboksa dał do zrozumienia, że nawet jeśli Avowed jest mocniej zakorzenione w tradycyjnym fantasy, to ma nowe podejście do wielu zagadnień, które Scrollsy ujmowały klasycznie. Do tej mieszanki wrzucił jeszcze wątek Fable, które miało być na tle pozostałych dużo bardziej beztroskie. Ostatecznie osadzone w świecie Pillars of Eternity Avowed ma pozytywnie zaskoczyć fanów, a Xbox wykłada środki i zasoby, by była to najlepsza gra RPG w historii Obdisianiu (a jest z czym konkurować). Jednocześnie według Spencera Fable od Playground ma zachować charakterystyczny klimat marki, a The Elder Scrolls 6 – jak już wyjdzie – będzie niesamowite.

GramTV przedstawia:

Avowed zmierza na PC i konsole Xbox Series. Microsoft nawet nie zaryzykował wskazania przybliżonej daty debiutu RPG-a.

Komentarze
10
Headbangerr
Gramowicz
03/07/2021 02:20
GThoro napisał:

Aha, a UE5 to zupełnie nowy engine od UE4 

Chcesz być traktowany poważnie, to naucz się odpowiednio dobierać słowa. 

Każdy silnik na rynku ma za sobą grube lata developmentu

Ale nie każdy wygląda po tym developmencie jak kupa.

Swego czasu nawet sławny Obsidian przyznał, że silnik Beth robi pewne rzeczy bardzo dobrze,

Podobnie, jak zsiadłe mleko połączone z ogórkami: rewelacyjnie przeczyszcza.

GThoro
Gramowicz
03/07/2021 01:40
Headbangerr napisał:

Bethesda, kolejny raz: "Tworzymy zupełnie nowy engine"

Gracze: "Wow, to super, na pewno właśnie tak jest"

Aha, a UE5 to zupełnie nowy engine od UE4 i napisany od nowa, nie ma tam nic z UE1 który powstał w 1998, ani nic z UE2, UE3 czy UE4, więc Bethesda też tak musi.

Każdy silnik na rynku ma za sobą grube lata developmentu i to nie jest coś co sobie można wyrzucić i napisać od nowa (wtedy się dzieją takie rzeczy jak z Andromedą, gdzie musieli mnóstwo rzeczy robić w Frostbite od nowa bo to nie był silnik do gier RPG).

Swego czasu nawet sławny Obsidian przyznał, że silnik Beth robi pewne rzeczy bardzo dobrze, więc po co to wywalać do kosza, nich skupią się na tym co ssie. Robienie wszystkiego od nowa żeby zadowolić malkontentów to robota głupiego.

Headbangerr
Gramowicz
03/07/2021 00:09
GThoro napisał

Bethesda, kolejny raz: "Tworzymy zupełnie nowy engine"

Gracze: "Wow, to super, na pewno właśnie tak jest"
Trwa Wczytywanie