Phil Spencer: Lost Odyssey i Blue Dragon mogą powrócić na Xboxy

Krzysztof Żołyński
2023/09/25 09:40
2
0

Wygląda na to, że Xbox w końcu w końcu myśli o realnym wzroście znaczenia i sprzedaży w Japonii. Dla reszty świata spowoduje to premiery większej liczby gier z kraju Kwitnącej Wiśni.

Nie ma wątpliwości, że Xboxy nie były do tej pory zbyt gościnne dla japońskich produkcji i konkurencyjne firmy, wydały o wiele więcej tego typu produkcji. Szef Xboxa, Phil Spencer, nie ukrywa, że bardzo mu zależy, żeby zmienić tę sytuacje. To właśnie dlatego nawiązywana jest współpraca z japońskimi deweloperami.

Phil Spencer: Lost Odyssey i Blue Dragon mogą powrócić na Xboxy

Podczas sesji Q&A na Tokyo Game Show, Spencer został zapytany, czy na Xbox Series S/X pojawią się jakieś japońskie gry AAA, takie jak choćby Blue Dragon i Lost Odyssey.

Blue Dragon i Lost Odyssey powrócą na Xboxy?

Możecie być tego pewni. Tak naprawdę w zeszłym roku wypuściliśmy Hi-Fi Rush. To był mały tytuł, nie tak duży jak Blue Dragon i powinien być wysokiej jakości. Japońscy twórcy gier również pracują w Microsoft Game Studios, i choć niektóre tytuły nie zostały jeszcze ogłoszone, współpracujemy również z nimi nad tworzeniem nowych gier. Środowisko programistyczne rozwija się, w tym zarówno własne, jak i zewnętrzne, więc możemy spodziewać się w przyszłości większej liczby japońskich tytułów.

GramTV przedstawia:

Co prawda nie wiemy nic o statusie tych projektów, wygląda na to, że w przyszłości na konsolę Xbox pojawi się znacznie więcej japońskich gier. Szczególnie interesujące są losy Lost Odyssey i Blue Dragon. Obie gry ukazały się wyłącznie na konsolę Xbox 360. Powstały wspólnym wysiłkiem studia Mistwalker i reżysera Hironobu Sakaguchi, pierwotnego twórcę Final Fantasy. Obydwa tytuły były świetne, naśladowały i rozwijały to, co sprawiało, że wczesne Final Fantasy były tak ujmujące. Sakaguchi już wcześniej wyraził chęć powrotu do Blue Dragon.

Komentarze
2
Crask
Gramowicz
25/09/2023 12:16

Ja poproszę Lost Odyssey na PC. Nie musi być remaster, byle działało.

dariuszp
Gramowicz
25/09/2023 10:11

Poproście Philla żebym mógł znowu zagrać we Freelancera :-)