PGA 2022 już za miesiąc! Czego można spodziewać się po tegorocznej edycji?

gram.pl
2022/09/08 10:30

Miłośnicy gier i nowych technologii mogą już rozpocząć przygotowania do targów Poznań Game Arena.

PGA 2022 już za miesiąc! Czego można spodziewać się po tegorocznej edycji?

Z niecierpliwością czekacie na kolejną odsłonę Poznań Game Arena? Jeśli tak, to mamy dla Was kilka interesujących informacji na temat wspomnianego wydarzenia. Zacznijmy jednak od początku. PGA 2022 odbędzie się w dniach 7 – 9 października, a całość – zgodnie z tradycją – będzie mieć miejsce na Międzynarodowych Targach Poznańskich. A teraz przejdźmy do konkretów i sprawdźmy, czego można spodziewać się po tegorocznej edycji PGA.

PGA 2022 – pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznej edycji targów

Bez wątpienia jedną z największych atrakcji tegorocznej edycji Poznań Game Arena jest powrót „jednego z największych graczy gamingowej sceny”. Organizatorzy wydarzenia poinformowali, że przed kilkoma dniami swoją obecność na PGA 2022 potwierdził Xbox. Niestety na ten moment nie wiemy, jakie atrakcje pojawią się w strefie popularnego producenta konsol, ale poprzednie edycje z jego udziałem mogą sugerować, że i tym razem uczestnicy nie będą mieli na co narzekać.

Na PGA 2022 nie zabraknie oczywiście strefy twórców niezależnych, której partnerem jest firma Metapro. Organizatorzy informują, że we wspomnianym miejscu zainteresowani będą mieli okazję „sprawdzić kilkadziesiąt najróżniejszych projektów. Uczestnicy targów będą mogli także porozmawiać z twórcami, którzy nie tylko będą dzielić się swoimi doświadczeniami oraz informacjami dotyczącymi swoich produkcji, ale również z chęcią wysłuchają Waszych opinii na temat ich gier.

Tegoroczna edycja Poznań Game Arena może pochwalić się także wsparciem ze strony trzech sponsorów, którymi są Rockstar Energy Drink (Sponsor Główny), INEA (Oficjalny Dostawca Internetu) oraz Game Expert (Partner Wydarzenia). Organizatorzy informują, że „każda z firm przygotuję własną strefę, wypełnioną po brzegi atrakcjami dla każdego fana gamingu”.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, Rockstar zamierza przygotować „ogromną” i „energetyzującą” strefę gier, którą połączonej z lifestyle. INEA natomiast szykuje akcję INEA SIMRACING – cykl zawodów dla miłośników wirtualnych wyścigów. Zmagania mają zostać podzielona na trzy części: INEA FUN RACE, INEA PRO RACE oraz INEA STAR RACE, a finały pierwszej z nich odbędą się właśnie na PGA 2022.

PGA 2022 – pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznej edycji targów, PGA 2022 już za miesiąc! Czego można spodziewać się po tegorocznej edycji?

INEA przygotuje także własną strefę, w której odwiedzający będą mieli okazję spotkać uczestników INEA STAR RACE, którymi będą Anastazja „Stazji” Białek, Paulina „Shini” Gorczyńska, Wojciech „Łozo” Łozowski oraz Nikodem „Gluhammera” Królewski. Game Expert także szykuja atrakcje związane z simracingiem, a w strefie wspomnianej firmy znajdziemy także symulator lotnictwa, liczne konsole i komputery do gier oraz miejsce do spotkań z cosplayerami. Jak widzimy, jest na co czekać!

To jednak nie koniec atrakcji. Tegorocznej edycji Poznań Game Arena towarzyszą również inne ciekawe wydarzenia. Jednym z nich jest Epic Game Music – „unikatowy performance oraz symfoniczno-rockowe show”, w którego trakcie usłyszymy utwory z popularnych produkcji w wykonaniu orkiestry symfonicznej CoOperate Orchestra pod dyrekcją Adama Domurata oraz Chóru Akademickiego UAM przygotowanego przez Beatę Bielską. Organizatorzy zaplanowali dwa koncerty, które odbędą się po zakończeniu pierwszego dnia targów w Sali Ziemi o godzinach 18:00 i 20:30. Warto jednak pamiętać, że wydarzenie wymaga kupna osobnego biletu.

GramTV przedstawia:

Wraz z Poznań Gama Arena 2022 równolegle odbywać będzie się również Game Industry Conference, czyli konferencja branżowa skierowana do osób, które chcą „zgłębić swoją wiedzę na temat szeroko rozumianego tworzenia gier wideo”. W programie znajdą się liczne prelekcje związane z produkcją gier komputerów, a organizatorzy zapewniają, że wśród paneli coś dla siebie znajdą „zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani twórcy”. Warto także dodać, że uczestnicy PGA 2022 będą mogli skorzystać z tzw. open pass, dzięki któremu odwiedzą strefę Careers Zone oraz wezmą udział w jednej ze ścieżek programu GIC.

PGA 2022 – kiedy i gdzie kupić bilety?

Jak wspomnieliśmy na początku, Poznań Game Arena 2022 odbędzie się w dniach 7-9 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a bilety dostępne są na platformie ToBilet.pl pod tym adresem. Godziny otwarcia hal targowych prezentują się następująco:

  • 7 października (VIP Day) – piątek – od 10:00 do 18:00;
  • 8 października – sobota – od 09:00 do 20:00;
  • 9 października – niedziela – od 09:00 do 18:00.
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!