Pedro Pascal nie był pierwszym wyborem. Słynny aktor mógł zagrać Joela w TLoU

Radosław Krajewski
2021/06/19 14:50
2
0

Pojawiły się nowe informacje o serialowej wersji The Last of Us przygotowywanej przez HBO i Sony Pictures.

Pedro Pascal nie był pierwszym wyborem. Słynny aktor mógł zagrać Joela w TLoUJuż w przyszłym miesiącu w Kanadzie wystartują zdjęcia do oczekiwanej serialowej ekranizacji The Last of Us. Ostatnio podano, że do obsady produkcji dołączyła Merle Dandridge, która powróci do swojej postaci znanej z gry. Gwiazdami serialu będą Bella Ramsey jako Ellie oraz Pedro Pascal wcielający się w Joela. Jak podał znany scooper DanielRPK, chilijski aktor nie był pierwszym wyborem twórców The Last of Us. HBO początkowo chciało postawić na jednego z bardziej znanych i uznanych aktorów z Oscarem na koncie.

Producenci kontaktowali się z Matthew McConaugheym, aby obsadzić go w roli Joela. Aktor znany z Wilka z Wall Street, Interstellar i pierwszego sezonu Detektywa spełniał wszystkie warunki twórców i to on był na szczycie listy do zostania główną gwiazdą serialu. Nie wiadomo dlaczego McConaughey nie zagra w serialu, ale drugim kandydatem był Mahershala Ali. Aktor nagrodzony Oscarami za Moonlight i Green Book również był brany pod uwagę do roli Joela. Jeszcze przed obsadzeniem Pascala pojawiły się plotki, które łączyły Aliego z The Last of Us. W jego przypadku również nieznane są powody, przez które nie został obsadzony w produkcji.

GramTV przedstawia:

Serial The Last of Us powstaje dla stacji HBO, a realizuje go telewizyjny oddział Sony Pictures wraz z PlayStation Productions, Word Games oraz producentem gry, Naughty Dog. Scenarzystami produkcji są Craig Mazin, twórca Czarnobyla oraz Neil Druckmann, dyrektor kreatywny i scenarzysta obu części The Last of Us. Jakiś czas temu do rosyjskiego reżyser Kantemir Balagov, twórca Wysokiej dziewczyny oraz Bliskości, który stanie za kamerą pierwszego odcinka serialu, dołączyli nowi reżyserzy. Kolejne epizody serialu nakręcą Jasmila Žbanić, bośniacka reżyserka, autorka Quo vadis, Aida? i Ali Abbasi, irańsko-szwedzki reżyser i scenarzysta, który ma na koncie nagradzaną Granicę z 2018 roku.

Serialowa adaptacja gry nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery.

Komentarze
2
Sanders-sama
Gramowicz
19/06/2021 18:44

Przynajmniej aktor pochodzi z Texasu, jak Joel.

Mieliby coś wspólnego.

Headbangerr
Gramowicz
19/06/2021 16:14

Nie wiadomo dlaczego McConaughey nie zagra w serialu, ale drugim kandydatem był Mahershala Ali. <plask>