Path of Exile 2 – w ramach beta-testów dostaniemy całą grę na dość długi czas

Wincenty Wawrzyniak
2023/08/02 15:30
2
2

W ramach beta-testów gry otrzymamy pełną produkcję do ogrania i w dodatku będziemy mieli na to naprawdę dużo czasu.

W miniony weekend odbyło się wydarzenie ExileCon, w którego ramach studio Grinding Gear Games zaprezentowało nowy zwiastun, długi gameplay oraz mnóstwo konkretów na temat nadchodzącej gry Path of Exile 2. Choć produkcja nie ukaże się w tym roku, tak deweloperzy zdradzili, że 7 czerwca przyszłego roku wystartują zamknięte beta-testy, które nie tylko potrwają naprawdę długo, ale również zaoferują sprawdzenie całego tytułu (a więc wszystkich sześciu aktów).

Path of Exile 2 – w ramach beta-testów dostaniemy całą grę na dość długi czas

Path of Exile 2 – szczegóły beta-testów

W wywiadzie dla serwisu IGN wspomniano, że testy mają potrwać mniej więcej tyle, ile trwa jeden cykl ligi w pierwszym Path of Exile. Najczęściej jest to kilkanaście tygodni, więc czasu będzie sporo. Deweloperzy zdradzili też, dlaczego zamierzają udostępnić testującym całą grę, a nie tylko jej fragment – chcą mieć pewność, że beta sprosta wszelkim oczekiwaniom i pozwoli jak najlepiej zbalansować rozgrywkę na pełnoprawną premierę pełnej wersji dwójki:

Myślę, że trzeba zapewnić odpowiedni balans [rozgrywki – przyp. red.] na premierę, bo kiedy masz już coś zrobione w określony sposób, gracze dość opornie reagują na próby zmiany, w szczególności w dół. Dlatego chcemy mieć pewność, że dostaniemy dobrą betę, która faktycznie zdradzi nam wszystko, co powinniśmy wiedzieć o balansie.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
ArenduS
Gość
05/08/2023 03:37

Gra nie warta świeczki.. Grafika tragiczna, interfejs tragiczny, pusty świat, nudne walki z bossami tak że można usnąć, brak siły w atakach, rozwój postaci dramatyczny cała gra to takie zawyżane 1/10

ZubenPL
Gramowicz
02/08/2023 15:58

I to jest odpowiednie podejście. Ja się zastanawiam po co blizzard robił te zamkniętą bete diablo 4 skoro nie wprowadził na jej podstawie żadnych zmian balansu a balans na szybko robili po premierze na podstawie buildów twórców treści z early accessu i otwartej bety do 20 levela xD