Paradox zwraca pieniądze za nieudane DLC do Cities Skylines 2. Konsolowa wersja z opóźnieniem

Patrycja Pietrowska
2024/04/19 13:30
0
0

Twórcy przepraszają graczy.

Cities Skylines 2 nie ma ostatnio łatwo. Gracze zgłaszali między innymi problemy związane z oficjalnym wsparciem dla modów, ale oberwało się także pierwszemu DLC – Beach Properties. Twórcy najwyraźniej wzięli sobie krytykę do serca i postanowili zwrócić pieniądze za nieudany produkt.

Paradox zwraca pieniądze za nieudane DLC do Cities Skylines 2. Konsolowa wersja z opóźnieniem

Twórcy Cities Skylines 2 zwracają pieniądze za DLC Beach Properties

Pierwszy dodatek do Cities Skylines 2, Beach Properties, nie przypadł graczom do gustu. Zawartość rozszerzenia nie spełniła oczekiwań miłośników city-buildera, nie mając wiele wspólnego z plażami. Zainteresowanym nie spodobała się również nieadekwatna do oferowanych „atrakcji” cena w wysokości 45,99 zł.

Twórcy postanowili w związku z zaistniałą sytuacją wydać oświadczenie na oficjalnym forum Paradox Plaza. Deweloperzy przeprosili graczy za nieudane DLC, a także zaoferowali rekompensatę – Beach Properties będzie od teraz darmowym dodatkiem do gry. Osoby, które zdecydowały się na zakup rozszerzenia wcześniej, otrzymają natomiast zwrot pieniędzy. Ze względu na specyfikę dystrybucji, posiadacze Edycji Ultimate nie mogą liczyć na zwrot, lecz dostaną w zamian 3 pakiety twórców i 3 stacje radiowe o wartości 39,99 dolarów.

Widzimy i rozumiemy rozczarowanie, jakie wielu z was wyraziło po wydaniu Cities: Skylines II i niedawnej premierze Beach Properties. Prosiliśmy o cierpliwość i wsparcie, które okazaliście. W zamian zawiedliśmy was. Myśleliśmy, że uda nam się nadrobić niedociągnięcia gry w nierealistycznych ramach czasowych i pośpiesznie wydaliśmy DLC, które nie powinno zostać opublikowane w obecnej formie. Za to wszystko naprawdę przepraszamy. – czytamy w oświadczeniu.

GramTV przedstawia:

Ponadto deweloperzy postanowili podzielić się planami na przyszłość związanymi z rozwojem Cities Skylines 2. Zespół ma zamiar teraz skupić się na ulepszaniu podstawowej gry i narzędzi do modowania. Nadchodzące miesiące mają przynieść bezpłatne aktualizacje, w związku z czym Colossal Order przesuwa termin premiery DLC Bridges & Ports na 2025 rok.

Jeśli zaś chodzi o wersje konsolowe Cities Skylines 2, ta nie pojawi się wiosną tego roku, jak zakładano wcześniej. Twórcy nie są również w stanie podać teraz nowego terminu premiery city-buildera na konsolach.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!