Paradox przedstawia kolejną grę. Tym razem coś dla fanów eksploracji kosmosu

Mikołaj Ciesielski
2023/11/21 07:40
1
0

Starminer pozwoli graczom wcielić się w kosmicznego górnika.

Pod koniec września Paradox Interactive zapowiedział nową grę dla fanów strategii turowych. Wczoraj natomiast szwedzka firma przedstawiła graczom kolejną produkcję. Mowa tutaj oczywiście o Starminer, które znane było do tej pory pod nazwą ILL Space. Interesujący projekt słoweńskiego studia CoolAndGoodGames otrzymał zarówno nowy tytuł, jak i przybliżony termin premiery.

Paradox przedstawia kolejną grę. Tym razem coś dla fanów eksploracji kosmosu

Paradox Interactive przedstawia Starminer, czyli symulator budowania bazy w kosmosie

Zgodnie z przekazanymi informacjami Starminer ma zadebiutować we wczesnym dostępie na komputerach osobistych na początku 2024 roku, ale dokładna data premiery nie jest obecnie znana. Wspomniana produkcja trafi natomiast na rynek dzięki współpracy, którą CoolAndGoodGames nawiązało z Paradox Arc, czyli oddziałem szwedzkiej firmy zajmującej się wspieraniem obiecujących projektów mniejszych studiów.

Starminer jest symulatorem kosmicznego górnika, a w trakcie rozgrywki gracze będą eksplorować kosmos w poszukiwaniu surowców. Zgodnie z zapowiedziami zdobyte zasoby będzie można zbadać, a także wykorzystać do rozbudowy latającej bazy kosmicznej. Nie zabraknie również walki z kosmitami, przed którymi użytkownicy będą się bronić przy użyciu samodzielnie zaprojektowanych jednostek.

GramTV przedstawia:

CoolAndGoodGames podkreśla, że wszechświat w Starminer nie jest tylko „pięknym tłem” służącym do eksploracji, a „placem zabaw” dla graczy. Deweloperzy zapowiadają, że ich produkcja pozwoli użytkownikom odkryć swoją „kreatywność” oraz „długoterminowe ambicje” poprzez projektowanie stacji kosmicznych i budowanie własnej potęgi.

Jak wspomnieliśmy wyżej, Starminer ma zadebiutować w programie Early Access, a deweloperzy wraz z upływem czasu zamierzają wzbogacać swoją produkcję o nowe elementy. Gracze będą mogli liczyć m.in. na nowe mechaniki oraz wprowadzenie trybu współpracy i rywalizacji poprzez sieć. „Wizja” twórców obejmuje „ciągła ewolucję” i aktualizacje, które będą wprowadzać „nowe wyzwania, rozmaite cywilizacje i lepszą grafikę, dzięki czemu kosmiczna przygoda pozostanie zawsze wciągająca”.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
21/11/2023 10:11

Podoba mi się. Na 100% kupie. Moje klimaty.