Paradox Interactive zapowiedział nową grę. Fani strategii turowych będą zachwyceni

Krzysztof Żołyński
2023/09/21 19:25
1
0

Wydawca Paradox Interactive zaprezentował dziś Millenia, turową grę strategiczną, w której poprowadzimy swoją nację od „epoki kamienia łupanego po współczesność”.

Grę rozwija C Prompt Games, studio stworzone przez doświadczonych twórców gier strategicznych - Roba Fermiera, Iana Fischera i Briana Sousę (mających w swoich CV Age of Empires II, Age of Mythology i Starcraft 2). Nic więc dziwnego, że Millennia pójdzie w ślady dwóch z wymienionych tytułów, oferując graczom szansę kształtowania swojego narodu od jego początków. Od epoki kamienia, po czasy współczesne. W miarę postępów gracze będą mogli odblokować innowacyjne technologie i „nowe sposoby życia”, popychając swoją cywilizację ku dalszemu rozwojowi.

Paradox Interactive zapowiedział nową grę. Fani strategii turowych będą zachwyceni

Z biegiem czasu będziemy mieli okazję zagłębić się w alternatywne historie i zdefiniować wyjątkowość naszego narodu. Możemy inwestować w dziedziny takie jak wojna, eksploracja lub sztuka, zbierając jednocześnie surowce i udoskonalając podstawowe towary, aby utrzymać gospodarkę w ruchu.

Walka w Millennia pozwala na łączenie poszczególnych jednostek w armie kształtowane na podstawie ich możliwości. Czas pokoju pozwala nam skupić się na budowaniu piramid, zarządzaniu podwodnymi miastami, a nawet spotykaniu gości z innych światów.

GramTV przedstawia:

Obecnie premiera gry Millennia jest planowana na 2024 r.

Zwiastun zapowiadający Millenia

Komentarze
1
Bambusek
Gramowicz
22/09/2023 19:25

Age of empires nei pozwalają prowadzić nacji przez tyle epok. Każda cześć pozwala "tylko" przechodzić przez kolejne ery, ale nadal w ramach jednej epoki. AoE 1: starożytność. AoE 2: średniowiecze. AoE 3: czasy kolonialne. AoE 4 to powrót do średniowiecza, ale tworzony przez inne studio.