Pac-Man kończy dzisiaj 43 lata. Lego świętuje urodziny nowym zestawem, który umożliwia zbudowanie automatu do gier

Krzysztof Żołyński
2023/05/22 16:45
0
1

Pac-Man debiutował 43 lata temu. Lego postanowiło uczcić tę rocznicę.

W zeszłym roku Lego wypuściło zestaw pozwalający zbudować kultowe Atari 2600, a tym razem wraca do nostalgii graczy i oddaje hołd najsłynniejszej grze zręcznościowej z lat 80. Liczący 2650 elementów zestaw klocków Lego pozwala zbudować klasyczny automat, jakich kiedyś było pełno w salonach gier. Wyposażono go w podświetlane gniazdo na monety, joystick i mechaniczną korbą, która pozwala poruszać postaciami po labiryncie, dając namiastkę rozgrywki.

Pac-Man kończy dzisiaj 43 lata. Lego świętuje urodziny nowym zestawem, który umożliwia zbudowanie automatu do gier

Na szczycie automatu da się zamontować trzy kultowe figurki - Pac-Mana, a także duchów Blinky’ego i Clyde’a, które można obracać w dowolnych kierunkach.

Pac-Man kończy dzisiaj 43 lata

Lego przypomniało także historię Pac-Mana. Pierwszy test fokusowy z dostępem dla graczy odbył się 43 lata temu, 22 maja 1980 roku. Kształt postaci Pac-Mana jest oparty na placku pizzy z brakującym kawałkiem, a gra została wydana w Japonii 29 czerwca 1980 roku, a dopiero później zobaczyła go reszta świata. Pac-Man stał się najpopularniejszą grą zręcznościową wszechczasów.

Pac-Man kończy dzisiaj 43 lata, Pac-Man kończy dzisiaj 43 lata. Lego świętuje urodziny nowym zestawem, który umożliwia zbudowanie automatu do gier

GramTV przedstawia:

Twórca gry, Toru Iwatani, przypomniał, że kolor głównego bohatera został zainspirowany „kultową żółcią klocka Lego”.

Ponieważ żółty Pac-Man był faktycznie inspirowany żółtym Lego Group, sprawiło, że współpraca była jeszcze bardziej naturalna.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!