Overwatch 2 zadebiutował na Steam i zbiera „przytłaczająco negatywne” recenzje

Mikołaj Ciesielski
2023/08/11 13:30
1
0

Gracze krytykują Blizzard Entertainment.

W zeszłym miesiącu poinformowano, że gry Blizzard Entertainment trafią na Steam. Wczoraj – zgodnie z zapowiedziami – na wspomnianej platformie zadebiutował Overwatch 2, ale wydawca z pewnością nie tak wyobrażał sobie premierę swojej produkcji w nowym miejscu. Produkcja nie spotkała się bowiem z ciepłym przyjęciem ze strony użytkowników Valve, delikatnie rzecz ujmując.

Overwatch 2 zadebiutował na Steam i zbiera „przytłaczająco negatywne” recenzje

Overwatch 2 zbiera „przytłaczająco negatywne” recenzje na Steam. Gracze krytykują Blizzarda

Overwatch 2 otrzymał na Steam już ponad 27,5 tysiąca opinii, ale zaledwie 14% z nich stanowią oceny pozytywne. Odbiór produkcji Blizzard Entertainment na platformie Valve określany jest więc jako „przytłaczająco negatywny”. Krytyka skupiona jest jednak nie tyle na samej rozgrywce, a na polityce wydawniczej firmy oraz podejściu deweloperów do rozwoju produkcji.

Użytkownicy platformy Valve wytykają Blizzardowi m.in. brak obiecanego przed premierą trybu PvE. Zamiast tego twórcy przygotowali misje fabularne, za które trzeba jednak zapłacić 15 dolarów. Krytykowany jest także system monetyzacji oraz wysokie ceny skórek dla postaci, a jeden z graczy określił Overwatcha 2 „maszynką do zarabiania pieniędzy” i stwierdził, że gra „nie szanuje absolutnie nikogo”.

GramTV przedstawia:

Overwatch 2 nie będzie jedyną produkcją Blizzard Entertainment dostępną na Steam. W przyszłości na popularnej platformie mają zadebiutować kolejne tytuły firmy. Niestety na ten moment nie wiadomo, jaka gra z portfolio wspomnianego producenta trafi w następnej kolejności do sklepu Valve.

Na koniec przypomnijmy, że Overwatch 2 dostępny jest nie tylko na PC, ale także na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Produkcja Blizzarda dystrybuowana jest w modelu free-to-play. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianego tytułu, to zapraszamy Was do lektury: Overwatch 2 – recenzja aktualizacji?

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
11/08/2023 18:42

I dobrze.