Oś czasu serii Assassin’s Creed. Fan zaprezentował chronologię wszystkich części

Radosław Krajewski
2022/09/24 11:00

Gracz uwzględnił nawet mniejsze odsłony serii.

Podczas tegorocznego Ubisoft Forward oficjalnie zapowiedziano kilka kolejnych odsłon serii Assassin’s Creed. Oprócz Mirage, na graczy w kolejnych latach czeka również premiera osadzonego w feudalnej Japonii Assassin’s Creed Red, a także zabierającego fanów w czasy polowania na czarownice w Assassin’s Creed Hexe. Ubisoft nie zapomniał również o graczach mobilnych i już wkrótce na smartfonach oraz tabletach zadebiutuje Assassin’s Creed Jade osadzone w starożytnych Chinach. Seria liczy już kilkanaście odsłon i przed debiutami kolejnych części, jeden z fanów postanowił zebrać wszystkie dotychczas wydane odsłony i umieścić je na stworzonej przez siebie osi czasu.

Oś czasu serii Assassin’s Creed. Fan zaprezentował chronologię wszystkich części

Gracz o pseudonimie keithlauba na forum Reddit zamieścił grafikę prezentującą chronologię serii Assassin’s Creed. Najwcześniej ze wszystkich odsłon rozgrywa się akcja Assassin’s Creed Odyssey (431 lat p.n.e.), zaś następne w kolejności jest AC Origins (49 lat p.n.e.). Następnie mamy dużą przerwę i dopiero w 853 roku rozgrywać się będzie Assassin’s Creed Mirage. Ubisoft ma więc jeszcze sporo okres do wykorzystania w swoich kolejnych tytułach.

GramTV przedstawia:

Seria najbardziej oblegana jest w XVIII wieku, w którym rozgrywa się aż sześć odsłon serii. Dotychczas tylko jedna z gier Assassin’s Creed zabierała nas do XX wieku, czyli AC Chronicles: Russia, która rozgrywała się w czasach I wojny światowej.

keithlaub
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!