OGame obchodzi 20. urodziny. Zapowiedziano nowe rozszerzenie i wersję mobilną

Mikołaj Ciesielski
2022/04/28 10:55
3
0

Przeglądarkowe MMO osadzone w klimatach science fiction jeszcze w tym roku ma trafić na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

OGame obchodzi 20. urodziny. Zapowiedziano nowe rozszerzenie i wersję mobilną

W 2002 roku na rynku zadebiutowało OGame – przeglądarkowe MMO w klimatach science fiction, które w 2005 roku doczekało się również polskiej wersji. Gameforge postanowiło uczcić okrągłą rocznicę swojej produkcji i zapowiedziało, że już niedługo tytuł otrzyma nowe rozszerzenie pt. Lifeforms. To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ zgodnie z przekazanymi informacjami jeszcze w tym roku OGame doczeka się wersji na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Wewnątrz studia jesteśmy niezmiernie podekscytowani tą rocznicą, ponieważ OGame jest pierwszą grą Gameforge stworzoną we własnym zakresie. Jestem szczególnie dumny, że byłem bezpośrednio zaangażowany w proces tworzenia wersji na urządzenia mobilne, jak i aktualizacji Lifeforms. Nie mogę doczekać się udostępnienia gry wszystkim fanom kosmosu i eksploracji” – powiedział Hannes Anders, dyrektor ds. technologii w Gameforge.

Lifeforms stanowi „naturalne rozszerzenie” OGame i wprowadzi do uniwersum gry cztery gatunki – Ludzi, Rock'tal, Mechas i Kaelesh. Każdy z nich będzie posiadał unikalne budynki technologie. Zgodnie z zapowiedzią aktualizacja powinna pojawić się w ciągu „najbliższych kilku tygodni”. Niestety na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery.

Kiedy natomiast możemy spodziewać się premiery OGame w wersji na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android? Gameforge informuje, że premiera gry na nowych platformach powinna nastąpić latem tego roku. Podobnie jak w przypadku rozszerzenia Lifeforms, dokładana data debiutu nie jest znana. Poniżej znajdziecie natomiast materiał wideo zapowiadający przedstawione nowości.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
wolff01 napisał:

Ło matko tyle lat już, jeszcze pamiętam jak znajomy mi x lat temu opowiadał że wstaje w środku nocy żeby "floty wysłać" i stąd te gierę kojarzę :P

Kurde, też to pamiętam. W klanie byłem jakimś nawet, budziki poustawiane na chore godziny, żeby właśnie wysłać, albo chociaż przeparkować flotę. Stojąca była niemal z miejsca złomowana przez innych. :)

A ja nadal gram... nawet się chwaliłem jakiś czas temu na gramowym Facebooku :D 

wolff01
Gramowicz
28/04/2022 11:08

Ło matko tyle lat już, jeszcze pamiętam jak znajomy mi x lat temu opowiadał że wstaje w środku nocy żeby "floty wysłać" i stąd te gierę kojarzę :P
Trwa Wczytywanie