Oficjalna zapowiedź PlayStation Portal. Znamy pierwsze szczegóły i cenę sprzętu

Wincenty Wawrzyniak
2023/08/23 16:50
1
0

Japońska korporacja Sony oficjalnie zaprezentowała przenośne urządzenie streamujące, czyli PlayStation Portal.

Przedstawiciele japońskiej korporacji Sony oficjalnie zaprezentowali swoje pierwsze przenośne urządzenie streamingowe o nazwie PlayStation Portal (wcześniej było znane jako Project Q). W oficjalnym komunikacie udostępnionym na PlayStation Blog poinformowano nie tylko o konsoli, ale także o bezprzewodowych słuchawkach dousznych oraz słuchawkach klasycznych. Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego sprzętu.

Oficjalna zapowiedź PlayStation Portal. Znamy pierwsze szczegóły i cenę sprzętu

Oficjalna zapowiedź PlayStation Portal

Już wcześniej ujawniono, że PlayStation Portal umożliwi streamowanie dowolnej gry z konsoli PlayStation 5 za pomocą funkcji Remote Play poprzez sieć Wi-Fi. Produkt to w skrócie coś w rodzaju przepołowionego kontrolera DualSense z 8-calowym ekranem LCD o rozdzielczości 1080p 60 Hz pośrodku. Sam ekran został wyposażony w obszary, które możemy nawigować dotykowo, aby ułatwić sobie kontrolowanie zarówno gier, jak i aplikacji.
Oficjalna zapowiedź PlayStation Portal, Oficjalna zapowiedź PlayStation Portal. Znamy pierwsze szczegóły i cenę sprzętu

W artykule czytamy, że wspomniane słuchawki douszne otrzymały nazwę Pulse Explore, zaś klasyczne słuchawki bezprzewodowe zostały nazwane Pulse Elite. Choć słuchawki wspierają funkcję Bluetooth, tak zadziała również przy użyciu technologii PlayStation Link:

Pozwala [PlayStation Link – dop. red.] konsoli PlayStation 5, PlayStation Portal, bezprzewodowym słuchawkom dousznym Pulse Explore i zestawowi słuchawkowemu Pulse Elite uzyskać wysokiej jakości dźwięk o niskim opóźnieniu.

PlayStation Portal – cena i premiera

Na razie wiemy jedynie, że sprzęt ma zadebiutować jeszcze w bieżącym roku. Jeśli chodzi o cenę, PlayStation Portal został wyceniony na 219,99 euro, czyli około 985 złotych. Słuchawki Plus Elite kosztują 149,99 euro (około 671 złotych), a Pulse Explore – tak jak sama konsola – 219,99 euro (około 985 złotych).

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Silverburg
Gramowicz
23/08/2023 16:55

Ja serio nie rozumiem, po co komu coś takiego? Gdyby to była niezależna konsola, to rozumiem, ale urządzenie do streamowania? Litości....