Nowe Perfect Dark powstanie z pomocą twórców ostatniej trylogii Tomb Raider

Mikołaj Ciesielski
2021/09/25 08:30
0
0

Microsoft nawiązał współpracę ze studiem Crystal Dynamics, które wspomoże zespół The Initiative.

Nowe Perfect Dark powstanie z pomocą twórców ostatniej trylogii Tomb Raider

Na gali The Game Awards 2020 doczekaliśmy się zapowiedzi rebootu serii Perfect Dark, za który odpowiedzialny jest należący do Microsoftu zespół The Initiative. Okazuje się jednak, że deweloperzy będą mogli liczyć na wsparcie doświadczonych kolegów. Zgodnie z przekazanymi wczoraj informacjami, amerykańska firma nawiązała współpracę ze studiem Crystal Dynamics (Marvel’s Avengers, trylogia Tomb Raider), które pomoże w stworzeniu nowej odsłony Perfect Dark.

Zespoły nie mogły przegapić możliwości współpracy. Nadal znajdujemy się na wczesnym etapie rozwoju projektu, ale jesteśmy niesamowicie podekscytowani perspektywą wykorzystania tej niepowtarzalnej szansy, by zrealizować naszą wizję Perfect Dark” – czytamy w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

Warto zaznaczyć, że założycielem studia The Initiative jest Darrel Gallagher, były szef Crystal Dynamics. Być może to właśnie dlatego Microsoft postanowił zwrócić się o pomoc właśnie do twórców najnowszej trylogii Tomb Raider, licząc, że oba zespoły szybko znajdą wspólny język. Czy współpraca okaże się owocna? Czas pokaże.

Na koniec przypomnijmy, że nowe Perfect Dark powstaje z myślą o komputerach osobistych i konsolach Xbox Series X/S. Niestety na ten moment nie znamy nawet przybliżonej daty premiery.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!