Nowe Fable zadebiutuje dopiero za kilka lat? Silnik ForzaTech źródłem problemów

Mikołaj Ciesielski
2022/06/01 09:55

Według nieoficjalnych informacji deweloperzy ze studia Playground Games mierzą się ze sporymi trudnościami podczas projektowania gry.

Nowe Fable zadebiutuje dopiero za kilka lat? Silnik ForzaTech źródłem problemów

W listopadzie ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że prace nad nowym Fable trwają od kilku lat. Wiele wskazuje jednak na to, że fani wspomnianej marki nie powinni spodziewać się rychłej premiery nowej odsłony serii. Do sieci trafiły bowiem informacje, według których deweloperzy ze studia Playground Games mierzą się ze sporymi trudności w trakcie projektowania gry. Źródłem problemów jest silnik ForzaTech, na którym powstaje nowe Fable.

Powyższymi doniesieniami w ostatnim odcinku podcastu „Xbox News Cast” podzielił się Gaz – założyciel serwisu Game On Daily. Zdaniem Gaza prace nad nowym Fable nie przebiegają w takim tempie, w jakim można by się było spodziewać. Mimo że deweloperzy ze studia Playground Games świetnie znają silnik ForzaTech, to nie mają odpowiedniego doświadczenia i wiedzy potrzebnej do stworzenia systemów związanych z gatunkiem RPG.

Gaz informuje, że twórcy mają problemy przede wszystkim z fizyką, a także opracowaniem oraz implementacją konkretnych mechanik. Założyciel Game On Daily podkreśla jednak, że fani nie powinni obawiać się o jakość produkcji, ponieważ tytuł nie zadebiutuje na rynku w najbliższym czasie, więc zespół będzie miał sporo czasu na dopracowanie poszczególnych elementów.

O odległej premierze nowego Fable świadczyć ma również fakt, że na stronie studia Playground Games wciąż można znaleźć 74 ogłoszenia o prace, które są związane ze wspomnianą produkcją, a aż 5 ofert dotyczy stanowisk dyrektorskich.

Na koniec przypomnijmy, że nowe Fable tworzone jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X i Xbox Series S. Na ten moment nie znamy nawet przybliżonej daty premiery. Warto natomiast pamiętać, że podobnie jak inne produkcje zespołów należących do Xbox Game Studios, tak i nowa odsłona serii Fable w dniu swojego debiutu trafi do usługi Xbox Game Pass.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!