Fable powstaje od lat. Twórca chwali się stażem w Playground Games

LM
2021/11/06 17:08

Premiera w 2022 roku? Mało prawdopodobne, ale nowe Fable powinno już powoli nabierać kształtów.

Fable powstaje od lat. Twórca chwali się stażem w Playground Games

Jeśli zastanawialiście się jak długo Microsoft trzymał w tajemnicy oficjalną zapowiedź gry Fable, to mamy coś, co Was zainteresuje. Główny inżynier gry, Tom Golton, pochwalił się na Twitterze pamiątką za staż w studiu Playground Games. Przy okazji zdradził, że nad restartem kultowej marki RPG Microsoftu pracuje już od 4 lat. To oczywiście nie oznacza, że właściwy proces deweloperski trwa tak długo, ale sugeruje, że gigant z Redmond może w nadchodzących dwóch latach szykować premierę.

Kiedy Microsoft skąpił jakichkolwiek konkretów, to w sieci okazjonalnie wrzało. Regularnie pojawiały się najrozmaitsze plotki, które sugerowały, że tytuł powstaje w Playground. Jeśli się nad tym zastanowić, to ich nasilenie nastąpiło właśnie po 2017 roku, gdy projekt najpewniej wszedł w fazę pre-produkcji.

GramTV przedstawia:

Kiedy oczekiwać premiery? Rok 2022 brzmi nieźle, ale prawdopodobnie to wciąż zbyt wcześnie dla nowej generacji konsol Microsoftu. Fable zmierza na PC i Xbox Series, a być może na najbliższym E3 dowiemy się o grze nieco więcej.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
dzelada
Gramowicz
06/11/2021 19:52

Ja tam fable widzę przyszłość oczywiście z mojego punktu widzenia lol