Nowa gra twórców Disco Elysium będzie rozgrywać się w kosmosie?

Mikołaj Ciesielski
2022/07/30 10:00

ZA/UM opublikowało nowe oferty pracy, które mogą zdradzać pierwsze szczegóły na temat kolejnego projektu studia.

Nowa gra twórców Disco Elysium będzie rozgrywać się w kosmosie?

Pod koniec marca informowaliśmy, że studio ZA/UM pracuje nad nową grą na silniku Unreal Engine 5, którą prawdopodobnie będzie Disco Elysium 2. Rok wcześniej główna scenarzystka informowała bowiem, że kontynuacja hitowego RPG-a jest niemal pewna. Tymczasem niewykluczone, że estońscy deweloperzy rozwijają obecnie zupełnie nowe IP, a przynajmniej tak sugerują nowe oferty pracy.

Twórcy Disco Elysium zabiorą graczy na kosmiczną wycieczkę?

ZA/UM poszukuje bowiem m.in. artysty koncepcyjnego, który może pochwalić się „miłością do science fiction i kosmosu”, a także posiada „pasję do obrazowego opowiadania historii oraz „doświadczenie w tworzeniu i rozwijaniu inspirujących koncepcji”. Z ogłoszenia dowiadujemy się także, że zadaniem poszukiwanego dewelopera będzie m.in. projektowanie środowisk, budynków czy też wnętrz dostosowanych do uniwersum science fiction.

Wiele wskazuje więc na to, że Disco Elysium 2 nie jest jedyną, nad którą pracuje obecnie ZA/UM. Na pierwsze szczegóły na temat nadchodzących projektów estońskiego studia z pewnością przyjdzie nam jednak nieco zaczekać.

Na koniec przypomnijmy, że Disco Elysium zadebiutowało na rynku w październiku 2019 roku na komputerach osobistych. W zeszłym roku do sprzedaży trafiła wersja The Final Cut, która dostępna jest także na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat produkcji studia ZA/UM, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Recenzja Disco Elysium – najlepszego erpega ostatnich lat.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!