Nosferatu doczekało się pierwszego zwiastuna. Bill Skarsgård w roli krwiożerczego wampira

Krzysztof Żołyński
2024/06/24 20:00
2
1

Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun jednego z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Mowa tu o Nosferatu, gotyckim horrorze reżyserii Roberta Eggersa.

Nosferatu doczekał się już kilku filmów, a najsłynniejszym jest bez wątpienia niemy film F.W. Murnau z 1922 r., będący wersją powieści Brama Stokera Dracula. Do dzisiaj jest uznawany przełomowe dzieło w kinie. Później swoich sił próbowali także Werner Herzog w 1979 r. i Elias Merhige w 2000 r. Ten ostatni przyniósł Willemowi Dafoe nominację do Oscara.

 Nosferatu
Nosferatu

Bill Skarsgård jako wampir w Nosferatu

Chociaż 2024 rok będzie obfitował w mocne filmy gatunkowe, a wystarczy tu wymienić Abigail, Omen, MaXXXine i znakomicie zapowiadający się Kod zła, to jednak świąteczna premiera Nosferatu budzi największą ciekawość.

Wczytywanie ramki mediów.

Napisany i wyreżyserowany przez Roberta Eggersa horror będzie nową wersją klasycznej opowieści o przerażającym wampirze (Bill Skarsgård), zauroczonym młodą kobietą (Lily-Rose Depp). Akcja filmu ma rozgrywać się w XIX-wiecznych Niemczech.

GramTV przedstawia:

Poza wymienioną parą grających główne role aktorów, w gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się także: Nicholas Hoult, Aaron Taylor-Johnson, Emma Corrin, Ralph Ineson, Simon McBurney i Willem Dafoe.

Komentarze
2
wolff01
Gramowicz
24/06/2024 23:11

Wreszcie cos wartego uwagi. Dawno nie było czegoś w porządnym klimacie gotyckiego horroru

MisticGohan_MODED
Gramowicz
24/06/2024 20:23

Dobre.