Nintendo Switch – nowa aktualizacja wprowadza wyczekiwaną przez graczy funkcję

Mikołaj Ciesielski
2021/09/15 11:55

Użytkownicy hybrydowej konsoli japońskiej firmy mogą już pobierać aktualizację systemową oznaczoną numerem 13.0.0.

Nintendo Switch – nowa aktualizacja wprowadza wyczekiwaną przez graczy funkcję

Nintendo Switch doczekało się nowej aktualizacji systemowej. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wraz z najnowszą łatką hybrydowa konsola japońskiej firmy została wzbogacona o długo wyczekiwaną funkcję. Firmware 13.0.0 wprowadza bowiem obsługę urządzeń audio Bluetooth. Oznacza to, że użytkownicy wspomnianego sprzętu będą mogli wreszcie podłączyć do konsoli m.in. bezprzewodowe słuchawki czy głośniki.

Niestety gracze muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Aktualizacja nie wprowadza obsługi mikrofonów, a po podłączeniu headsetu z konsolą będzie można połączyć maksymalnie dwa bezprzewodowe kontrolery. Ponadto urządzenie Bluetooth zostanie automatycznie rozłączone w momencie, w którym aktywujemy lokalną komunikację, która wymagana jest do rozgrywki z konsolami znajdującymi się w najbliższym otoczeniu.

Aktualizacja 13.0.0 przygotowuje też system do zbliżającej się premiery Nintendo Switch OLED. Najnowszy firmware wprowadza wsparcie portu LAN, który znajdzie się w stacji dokującej nowego modelu konsoli Nintendo Switch. Dzięki wprowadzonym zmianom połączenie z Internetem nie zostanie zerwane, gdy konsola przejdzie w tryb uśpienia, o ile sprzęt będzie podłączony do sieci za pośrednictwem kabla LAN. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem.

Na koniec przypomnijmy, że Nintendo Switch OLED zadebiutuje na rynku dokładnie 8 października bieżącego roku. Rodzimi gracze, którzy planują zakup sprzętu, muszą przygotować się na wydatek rzędu około 1700 zł. Warto też dodać, że na ten sam dzień zaplanowano premierę gry Metroid Dread.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
sc
Gramowicz
15/09/2021 22:34

Dziękuję za info!

Słuchawki bezprzewodowe Sonego w końcu nie patrzą smutną żabą na konsoletę.