Gracz wydał 100 tys. zł na wszystkie gry Wii U i 3DS przed zamknięciem sklepów

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/20 19:30

YouTuber znany jako The Completionist postanowił zakupić wszystkie dostępne tytuły na 3DS i Wii U w Nintendo eShop.

Pewien twórca internetowy, znany w serwisie YouTube jako The Completionist zdecydował, że przed oficjalnym zamknięciem Nintendo eShop na 3DS oraz Wii U zdobędzie wszystkie dostępne tytuły na wspomniane dwie konsole. Wydawać by się mogło, że jedynym poważnym problemem byłaby w tym przypadku horrendalna suma pieniędzy, jaką musi na te gry wydać. Ostatecznie jednak okazało się, że cały proces był znacznie trudniejszy.

Gracz wydał 100 tys. zł na wszystkie gry Wii U i 3DS przed zamknięciem sklepów

Gracz wykupił wszystkie gry na Wii U i 3DS w Nintendo eShop. Wydał na to 100 tysięcy złotych

W swoim filmie The Completionist omówił największe przeszkody, jakie napotkał na swojej drodze. Okazało się bowiem, że gdyby zwyczajnie wykupił wszystkie gry, jego bank mógły zacząć podejrzewać go np. o pranie brudnych pieniędzy.

YouTuber zdecydował się więc zrealizować swój plan poprzez zakup kart Nintendo eShop przez grupę jego znajomych. Tyle że po wydaniu 18 tysięcy dolarów jego karty kredytowe zostały czasowo zamrożone.

GramTV przedstawia:

Później okazało się też, że portfel Nintendo może przyjąć maksymalnie 250 dolarów na raz, a w pamięci wewnętrznej konsoli lub też na SD można posiadać maksymalnie 300 tytułów na każdej z platform. Ostatnim problemem okazały się DLC, ponieważ niektóre tytuły na 3DS wymagały przejścia całej gry przed zakupem dodatków, co znacząco spowolniło realizację wielkiego planu.

Ostatecznie jednak The Completionist osiągnął sukces i zakupił wszystkie obecnie dostępne gry oraz DLC na konsole Wii U i 3DS – w sumie nabył 2413 tytułów, na co wydał prawie 23 tysiące dolarów, czyli około 100 tysięcy złotych.

Na sam koniec warto przypomnieć, że Nintendo eShop na konsolach 3DS oraz Wii U zostanie oficjalnie zamknięty 27 marca bieżącego roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!