3DS i Wii U wkrótce bez rozgrywki online. Wiemy, kiedy Nintendo wyłączy serwery

Mikołaj Ciesielski
2024/01/24 09:45
0
0

Już niedługo posiadacze konsol Nintendo 3DS i Nintendo WiiU stracą możliwość zabawy przez sieć.

Już na początku października Nintendo zapowiedziało, że w 2024 roku infrastruktura sieciowa konsol Nintendo 3DS i Nintendo WiiU zostanie wyłączona. Informowano wówczas, że posiadacze wymienionych platform stracą możliwość rozgrywki przez sieć w kwietniu bieżącego roku. Japońska firma nie ujawniła wówczas dokładnej daty, ale – jak się okazuje – wszystko jest już jasne.

3DS i Wii U wkrótce bez rozgrywki online. Wiemy, kiedy Nintendo wyłączy serwery

Nintendo ujawniło dokładną datę wyłączenia serwerów Nintendo 3DS i Nintendo WiiU

Nintendo poinformowało bowiem, że serwery Nintendo 3DS i Nintendo WiiU zostaną wyłączone dokładnie 8 kwietnia 2024 roku. Tego dnia posiadacze wspomnianych platform stracą nie tylko możliwość rozgrywki przez sieć, ale zostaną także m.in. pozbawieni dostępu do rankingów internetowych. Nadchodzące zmiany będą miały również wpływ na „dystrybucję danych”.

GramTV przedstawia:

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wszystkie funkcje i tryby gry – które nie wymagają komunikacji online – będą nadal dostępne. Nintendo zapewnia również, że w „dającej się przewidzieć przyszłości” posiadacze Nintendo 3DS i Nintendo WiiU wciąż będą mogli pobierać aktualizacje do gier, a także ściągać z Nintendo eShop wszystkie zakupione wcześniej produkcje.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!