Netflix zapowiedział serial animowany Minecraft. Mojang świętuje 15. lecie powstania gry

Krzysztof Żołyński
2024/05/31 21:00
0
0

Netflix ogłosił współpracę z Mojang Studios, której rezultatem będzie animowany serial. Widowisko będzie jedną z części obchodów 15. rocznicy powstania Minecrafta.

Za produkcją animowanego serialu Minecraft stoi studio WildBrain, mające na koncie inne seriale stworzone dla Netflixa, takie jak choćby: Sonic Prime, Ninjago: Dragons Rising i Carmen Sandiego. W tej chwili nie są znane szczegóły fabuły, ale w komunikacie prasowym napisano, że serial „pokazuje świat Minecrafta w nowym świetle” i będzie zawierał oryginalną historię z nowymi postaciami.

Netflix zapowiedział serial animowany Minecraft. Mojang świętuje 15. lecie powstania gry

Mojang i Netflix zapowiadają animowany serial Minecraft

Warto przypomnieć, że nie będzie to jedyna filmowa adaptacja najlepiej sprzedającej się gry wideo wszechczasów. W tej chwili powstaje również aktorski film na motywach gry, którego twórcom udało się zgromadzić gwiazdorską obsadę i zagrają w nim między innymi Jason Momoa i Jack Black.

W tej chwili nie ma również mowy o nawet przybliżonej dacie premiery.

Minecraft to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sandboxów branży gier wideo i laureat wielu nagród. Zainspirowany Infiniminerem, Markus Persson (współzałożyciel niezależnego studia Mojang AB) stworzył tytuł, który stał się swego rodzaju fenomenem wśród społeczności graczy.

GramTV przedstawia:

Gra debiutowała 18 listopada 2011 roku i bardzo szybko zdobyła niewiarygodną popularność. Z czasem pojawiło się wiele portów na dodatkowe platformy. Obecnie Minecraft jest dostępny na komputerach PC, konsolach i urządzeniach mobilnych i grają w niego ludzie w różnym wieku na całym świecie.

Na bazie Minecrafta powstało także wiele narzędzi programistycznych, a podstawowy pomysł został rozwinięty i pojawiły się nowe gry bazujące na podstawowym tytule i znacznie rozwijające formułę. Wiele postaci oraz najbardziej rozpoznawalnych elementów przeniknęło już do popkultury, a więc nie dziwią teraz maskotki, odzież i inne gadżety z logiem Minecrafta lub wizerunkami znanych postaci.

Nic dziwnego, że grą w końcu zainteresował się przemysł filmowy i zaczynają powstawać widowiska czerpiące inspirację z fabuły gry.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!