Netflix usuwa tag LGBTQ z Dahmera po kontrowersjach. „Nie chcemy takiej reprezentacji”

Radosław Krajewski
2022/09/29 11:45
15
0

Środowisko LGBTQ oburzyło się, że są łączeni z postacią seryjnego mordercy.

Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera to najnowszy wielki hit Netflixa, który w zaledwie pięć dni od premiery stał się największym tegorocznym debiutem platformy tuż za czwartym sezonem Stranger Things. Produkcja cieszy się ogromną popularnością, ale wywołuje również liczne kontrowersje. Od momentu pojawienia się serialu w bibliotece serwisu, środowisko LGBTQ krytykowało w mediach społecznościowych Netflixa, za umieszczenie tagu „LGBTQ” przy Dahmerze. Tag zwykle jest używany do wyróżnienia tych produkcji, które zawierają tematykę, wątki i postacie, ukazujące reprezentację w pozytywnym świetle.

Netflix usuwa tag LGBTQ z Dahmera po kontrowersjach. „Nie chcemy takiej reprezentacji”

Netflix obiecuje usunąć tag z serialu

W Dahmerze technicznie również mamy reprezentację, gdyż tytułowy seryjny morderca był gejem, ale jego orientacja seksualna nie jest odpowiednim powodem dla środowisk LGBTQ, aby pogodziły się, że są łączeni z tak kontrowersyjną postacią. Zaczęli więc krytykować Netflixa, a jedna z osób napisała, że „To nie jest reprezentacja, której szukamy”. Po tygodniu od premiery serialu platforma zdecydowała się usunąć problematyczny tag, który zniknie do najbliższego piątku.

GramTV przedstawia:

Produkcja opowiada historię Jeffreya Dahmera, który w latach 1978-1991, dokonał siedemnastu morderstw. Serial przedstawia szczegóły dokonanych przez mężczyznę zbrodni oraz wpływu na bliskich ofiar i całe społeczeństwo. Systemowy rasizm i błędy policji pozwoliły jednego z najgroźniejszych seryjnych morderców w Ameryce dokonywać swoich zbrodni w biały dzień przez ponad dekadę.

Komentarze
15
Silverburg
Gramowicz
01/10/2022 12:30
Gregario napisał:

Mam przekonanie graniczące z pewnością, że gdyby ten news był o dodaniu tagu, a nie o jego usunięciu, to większość komentarzy byłaby identyczna. Zupełnie jakbym czytał wykute na blachę formułki :D

Taki powinny być informacyjne, a nie wartościujące. Tag "lgbt" przy Arcane jest dobry, a przy Dahmerze zły? Powinny widnieć w obu przypadkach. Ja założyłem (jak widać błędnie), że ten tag oznacza "w filmie występują wątki LGBT", a nie "w filmie występują tylko pozytywne wątki LGBT".

Gregario
Gramowicz
01/10/2022 03:41

Mam przekonanie graniczące z pewnością, że gdyby ten news był o dodaniu tagu, a nie o jego usunięciu, to większość komentarzy byłaby identyczna. Zupełnie jakbym czytał wykute na blachę formułki :D

Ray
Gramowicz
29/09/2022 19:28

Znowu banda twitterowców zrobiła pod siebie. WIękoszość nawet nie z LGBT ale udają jacy to oni obrażeni. Takie akcje nie przynoszą dobrego imienia nikomu i tylko nastawiają ludzi przeciw sobie.

Silverburg
Gramowicz
29/09/2022 15:41
Kawalerzysta napisał:

Szaleństwo. Jeszcze niedawno takich oszołomów leczyliby w psychiatryku. Całe społeczeństwo ma się podporządkowywać jakiemuś promilowi. Zabawne jak udało się zniechęcić tolerancyjnych ludzi do lgbt przez ostatnie lata. Czegoś tak toksycznego nie było w historii. 

Taki jest zawsze problem z "vocal minority", oni nie reprezentują większości osób LGBT+. Tylko co z tego, skoro media pokazuja tylko oszołomów?

Kawalerzysta
Gramowicz
29/09/2022 15:05

Szaleństwo. Jeszcze niedawno takich oszołomów leczyliby w psychiatryku. Całe społeczeństwo ma się podporządkowywać jakiemuś promilowi. Zabawne jak udało się zniechęcić tolerancyjnych ludzi do lgbt przez ostatnie lata. Czegoś tak toksycznego nie było w historii. 

Vito
Gramowicz
29/09/2022 14:52
wielkanoc napisał:

Już tak jest. Z tym całym BLM jest jak z LGBT. Jak w filmie nie będzie jakiegoś czarnego to rasizm. Jak czarny będzie postacią negatywną to rasizm. Jak w filmie nie ma białych to jest ok. Czarny Superman? Ok. Czarna Anna Boleyn? Ok. Biały Luther King? No nie żartujmy... Jakoś biali nie mieli problemu z tym, że w Bad Boys grają czarni. Może domagajmy się, żeby w kolejnym Bad Boys biali też mieli swoją reprezentację. I cykliści. I weganie. I kosmici. Teraz jak w filmie nie będzie czarnego to burza na Twitterze. Widząc reklamy w tv to oczywiście często dają kogoś czarnego, ze strachu. Reklama Lego z czarnymi, reklama Playstation z czarnym. Buty, perfumy, ubrania, samochody, wszystko reklamują czarni. Jak w grach można wybrać kolor skóry to w trailerze będzie na pewno postać czarna. To jest współczesny rasizm. Biały człowiek już jest tym gorszym, reklamowanie czegoś białą postacią jest już uważane co coś negatywnego, coś co może zaszkodzić danej produkcji. Niedługo będą nas zamykać w gettach.

Zobacz sobie film na netflix "zemsta rewolwerowca" - cały film polega na tym ze czarny rewolwerowiec (pomijam fakt ze to prawie nie mozliwe w tamtych czasach) przez 90% filmu zabija białych a na koniec zabija drugiego czarnego. Taki tam film a'la dla połechtania czyjegoś ego

wielkanoc
Gramowicz
29/09/2022 13:59
Vito napisał:

Jesczze pare lat i doczekamy sytuacji gdzie heteroseksualny, biały i pracujący męszczyzna bedzie zwykłym smieciem i pośmiewiskiem. 

Już tak jest. Z tym całym BLM jest jak z LGBT. Jak w filmie nie będzie jakiegoś czarnego to rasizm. Jak czarny będzie postacią negatywną to rasizm. Jak w filmie nie ma białych to jest ok. Czarny Superman? Ok. Czarna Anna Boleyn? Ok. Biały Luther King? No nie żartujmy... Jakoś biali nie mieli problemu z tym, że w Bad Boys grają czarni. Może domagajmy się, żeby w kolejnym Bad Boys biali też mieli swoją reprezentację. I cykliści. I weganie. I kosmici. Teraz jak w filmie nie będzie czarnego to burza na Twitterze. Widząc reklamy w tv to oczywiście często dają kogoś czarnego, ze strachu. Reklama Lego z czarnymi, reklama Playstation z czarnym. Buty, perfumy, ubrania, samochody, wszystko reklamują czarni. Jak w grach można wybrać kolor skóry to w trailerze będzie na pewno postać czarna. To jest współczesny rasizm. Biały człowiek już jest tym gorszym, reklamowanie czegoś białą postacią jest już uważane co coś negatywnego, coś co może zaszkodzić danej produkcji. Niedługo będą nas zamykać w gettach.

Vito
Gramowicz
29/09/2022 13:32
wielkanoc napisał:

Cholerni tęczowi terroryści. Bardziej święci niż Papież. Wszystko co dobre się dzieje na świecie jest owocem tych tęczowych rączek, a co złe, to wiadomo, że hetero. Ktoś z LGBT mógłby być mordercą? Nie!!! On na pewno był hetero, bo serial nie ma już taga LGBT. Za chwilę te miłe tęczowe cosie "poproszą" LGBTflix'a o aktualizację scenariusza, tak aby on był hetero. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Za chwilę przed nakręceniem jakiegoś filmu trzeba prosić o akceptację tych oszołomów. LGBT to stan umysłu, należy to leczyć. Kiedyś byłem tolerancyjny, ale teraz przez takie akcje nic mnie bardziej nie cieszy jak widok pałowanych LGBTowców na ich manifestacjach. Sami doprowadzili do tego wciskaniem wszędzie swojej tęczy, krzykami na Twiterze, jak w grze czy filmie nie ma pedała, oczywiście przedstawionego pozytywnie - normalnie zbawcy narodu. Co jeszcze? Może powinni dostać kolejne 500+ za bycie LGBT? Zamiast miesiąca dumy zróbmy rok dumy? Każda firma niech zmieni logo na tęczowe? Bonusy do preorderów za bycie LGBT? Extra mnożnik do punków doświadczenia za wybrani dla postaci trzeciej płci? Popierdoliło ich kompletnie. A chyba jeszcze gorsi są ci, którzy na krzyki tych gówniarzy z zaburzeniami trzęsą portkami i robią wszystko co ta tęczowa hołota chce. LGBT to gorszy wirus niż Covid. 

Niestety duzo w tym racji. Jesczze pare lat i doczekamy sytuacji gdzie heteroseksualny, biały i pracujący męszczyzna bedzie zwykłym smieciem i pośmiewiskiem. Z żonami rocznice slubu spędzimy w kanałach zeby nie urazic kogos w restauracji lub zniesmaczyć komuś obiadu. Do tego na siłe "uświadamianie" dzieci w szkołach ze nie koniecznie musisz być dziewczynką/chłopcem. Są w PL szkoły gdzie pozwalają dziecku zdecydować jakiej jest płci. To jest chore a dzieciom z mozgu robia chlew. Od tego zaczyna sie depresja u młodziezy bo w domu w zdrowej rodzinie dziecko wie (jest świadome) ze jest np chłopcem a pojdzie do szkoły i pani opowie ze wlaśnie niekoniecznie, mozesz byc kim zechcesz.

Headbangerr
Gramowicz
29/09/2022 13:31

Acha. Więc jak jesteśmy reprezentowani przez kogoś miłego, bystrego, odnoszącego sukcesy, to jest wszystko cacy. Ale jak jest przygłup/gwałciciel/morderca/złodziej itp., to dajcie white straight male, bo inaczej się obrazimy.

wielkanoc
Gramowicz
29/09/2022 13:04

Cholerni tęczowi terroryści. Bardziej święci niż Papież. Wszystko co dobre się dzieje na świecie jest owocem tych tęczowych rączek, a co złe, to wiadomo, że hetero. Ktoś z LGBT mógłby być mordercą? Nie!!! On na pewno był hetero, bo serial nie ma już taga LGBT. Za chwilę te miłe tęczowe cosie "poproszą" LGBTflix'a o aktualizację scenariusza, tak aby on był hetero. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Za chwilę przed nakręceniem jakiegoś filmu trzeba prosić o akceptację tych oszołomów. LGBT to stan umysłu, należy to leczyć. Kiedyś byłem tolerancyjny, ale teraz przez takie akcje nic mnie bardziej nie cieszy jak widok pałowanych LGBTowców na ich manifestacjach. Sami doprowadzili do tego wciskaniem wszędzie swojej tęczy, krzykami na Twiterze, jak w grze czy filmie nie ma pedała, oczywiście przedstawionego pozytywnie - normalnie zbawcy narodu. Co jeszcze? Może powinni dostać kolejne 500+ za bycie LGBT? Zamiast miesiąca dumy zróbmy rok dumy? Każda firma niech zmieni logo na tęczowe? Bonusy do preorderów za bycie LGBT? Extra mnożnik do punków doświadczenia za wybrani dla postaci trzeciej płci? Popierdoliło ich kompletnie. A chyba jeszcze gorsi są ci, którzy na krzyki tych gówniarzy z zaburzeniami trzęsą portkami i robią wszystko co ta tęczowa hołota chce. LGBT to gorszy wirus niż Covid. 

dariuszp
Gramowicz
29/09/2022 13:00

Inna sprawa że więcej ludzi się dowiedziało o tym tagu i serialu przez tą całą aferę niż gdyby po prostu siedzieli cicho.

SebekPL2
Gramowicz
29/09/2022 12:28

"Teraz to ja już nie chcę reprezentacji LPGRTV w mediach"

Xeoo
Gramowicz
29/09/2022 12:24
Silverburg napisał:

Nie no...serio? Myślę, że Niemcy powinni zakazać mówienia, że Hitler był wodzem III Rzeszy, bo oni w końcu też sobie nie życzą takiej reprezentacji.

Głośna część społeczności LGBT+ chciałaby, aby mówiono tylko o pozytywnych aspektach swojej grupy. Niestety to tak nie działa.

Niestety jednak działa. Tag usunięty. To tak jak z wolnością słowa. Możesz mówić o nich co zechcesz póki jest pozytywne. Inaczej jesteś homofobem/rasistą.

Silverburg
Gramowicz
29/09/2022 12:05

Nie no...serio? Myślę, że Niemcy powinni zakazać mówienia, że Hitler był wodzem III Rzeszy, bo oni w końcu też sobie nie życzą takiej reprezentacji.

Głośna część społeczności LGBT+ chciałaby, aby mówiono tylko o pozytywnych aspektach swojej grupy. Niestety to tak nie działa.

Czaroxxx
Gramowicz
29/09/2022 11:48

xD