Netflix przywraca skasowany serial. Twórca ogłasza wznowienie prac

Radosław Krajewski
2021/05/07 13:00

Mark Millar ogłosił, że platforma wznawia produkcję serialu, który został skasowany w październiku ubiegłego roku.

Netflix przywraca skasowany serial. Twórca ogłasza wznowienie pracW 2017 roku Netflix podpisał umowę z twórcą komiksów Markiem Millarem na wyłączność. Na podstawie jego powieści graficznych miały powstać filmy i seriale, a jednymi z pierwszych produkcji miały być Dziedzictwo Jowisza oraz Magic Order. Gdy właśnie dzisiaj premierę ma pierwszy z seriali, tak druga z produkcji została skasowana przez platformę jeszcze w październiku ubiegłego roku. Nic nie wskazywało na to, aby Netflix dal ponownie zielone światło projektowi, tym bardziej że nigdy wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca. Jednak wczoraj Millar ogłosił, że platforma nie zrezygnowała z serialu i Magic Order znów jest na etapie produkcji.

Twórca komiksów przyznał, że wszystkie te miesiące od czasu skasowania serialu dały jemu i reszcie ekipy zupełnie nowe spojrzenie na ten materiał. Tym samym opracowali nową historię, która najwyraźniej przypadła do gustu włodarzom Netflixa. Millar wyznał, że serial znów jest na wczesnym etapie produkcji i dopiero będą szukać scenarzystów do napisania skryptów do odcinków. Wygląda więc na to, że na kolejny serial na podstawie twórczości Millara przyjdzie nam poczekać kilka lat.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Netflix skasował dwie swoje produkcje. Pierwszą z nich jest Upadek królestwa, który doczeka się piątego, finałowego sezonu. Drugim serialem jest Ferajna z Baker Street, która zadebiutowała pod koniec marca. Produkcja cieszyła się sporą popularnością, wyprzedzając w rankingach oglądalności nawet Falcona i Zimowego żołnierza. Mimo to platforma nie była zadowolona z tego projektu, który nie dostanie drugiego sezonu.

Jeżeli jesteście ciekawi jak wypadła pierwsza serialowa adaptacja komiksu Marka Millara, to zapraszamy do naszej recenzji Dziedzictwa Jowisza, czyli najnowszej superbohaterskiej propozycji od Netflixa.

Komentarze
2
JakiśNick
Gramowicz
07/05/2021 16:18

Dopiero gdzieś w treści małymi literkami pada raz czy dwa o jaki serial chodzi. Nie ma to jak czytelnie przekazać informację.

Headbangerr
Gramowicz
07/05/2021 13:33

Leftflix to niech lepiej The OA odkasuje, bo był to jeden z niewielu seriali na tej platformie, które są cokolwiek warte.