Netflix oskarżony o bluźnierczy obraz Jezusa w Paradise P.D. Powstała petycja

Radosław Krajewski
2021/06/02 11:50
8
2

Anonimowe osoby stworzyły petycję, która nawołuje do usunięcia bluźnierczego obrazu Jezusa w serialu animowanym Paradise P.D.

Netflix oskarżony o bluźnierczy obraz Jezusa w Paradise P.D. Powstała petycjaParadise P.D. to serial animowany przeznaczony dla dorosłych widzów, który zadebiutował w 2018 roku. Produkcja opowiadająca o grupie policjantów z niewielkiego miasta zdążyła przekroczyć już wszelkie granice. Twórcy animacji wielokrotnie balansowali na granicy dobrego smaku, często obrażając i wyśmiewając różne grupy społeczne, narodowości oraz zachowania czy sytuacje. Zdecydowanie jest to serial dla każdego widza przez swój specyficzny, niezwykle ostry humor. Trzeci sezon Paradise P.D. pojawił się na Netflixie w marcu tego roku. Nic nie wskazywało na to, że to w Polsce serial wzbudzi mocne kontrowersje, przez które powstanie nawet petycja nawołująca do usunięcia jednego z bohaterów.

W trzecim sezonie serialu pojawia się postać Jezusa Chrystusa, którego twórcy wykorzystali w nietypowy sposób. Został on przedstawiony jako zwolennik powszechnego dostępu do broni, uzasadniając to słowami, że „broń czyni świat lepszym”. W jednym z odcinków możemy zobaczyć scenę, w której bohater schodzi z krzyża, aby zabić swoich prześladowców z broni maszynowej, a następnie uczestniczyć w seksualnym akcie z dwiema kobietami. Taka satyra twórców nie spodobała się osobom ze środowiska katolickiego, którzy stworzyli petycję zatytułowaną „Żądamy, by Netflix wycofał bluźnierczy obraz Jezusa Chrystusa!”.

Anonimowi autorzy petycji dziwią się, że widownia serialu nie zwróciła uwagi na gorszący wydźwięk sceny, podczas gdy nawet łagodnie satyryczne przedstawienie Mahometa wywoływały oburzenie opinii publicznej i oskarżenia o „rasizm” i „islamofobię”. Uważają, że Netflix kolejny raz posunął się za daleko ze swoją „artystyczną wolnością słowa”, w którym Jezus przedstawiony jest jako lubieżny i paranoiczny szaleniec, z misją wspierania powszechnego dostępu do posiadania broni. Twórcy petycji nie godzą się na „skandaliczne i obraźliwe dla chrześcijan obrazy”.

Tym samym autorzy żądają usunięcia scen z Jezusem z serialu. Swoją petycję zaadresowali do założyciela i szefa Netflixa Reeda Hastingsa oraz wiceprezes ds. globalnej emisji Netflixa Beli Bajaria. Jeżeli wierzyć licznikowi na stronie, apel podpisało już 327 tysięcy osób.

Jestem zbulwersowany Państwa decyzją o umieszczeniu na Państwa platformie obrzydliwych i obraźliwych przedstawień Jezusa Chrystusa. Bluźniercze sceny, których bohaterem jest Jezus w serialu Paradise PD S3: E4 są głęboko lekceważące i stanowią zniewagę dla społeczności ponad 2 miliardów chrześcijan na całym świecie, którzy czczą Jezusa Chrystusa jako Syna Bożego.

Obraz Chrystusa jest tak groteskowy, że jest odbierany jako obraźliwy nawet dla osób spoza wspólnoty chrześcijan, którzy zaprzeczają bóstwu Chrystusa, ale czczą go jako ważną postać historyczną. Dotyczy to np. ponad miliarda muzułmanów na całym świecie. Jestem głęboko rozczarowany waszym rażącym brakiem szacunku dla tak dużej części społeczności światowej, która nie ma wątpliwości, że używacie postaci Jezusa Chrystusa w sposób bluźnierczy, lekceważący i głęboko obraźliwy.

Jest jasne, że intencją tej produkcji jest wyłącznie szokowanie i wywołanie skandalu, jednak tym razem przekroczyliście Państwo pewną granicę, a jawne szyderstwo z Jezusa nie ma nawet logicznego związku z fabułą serialu. Mam szczerą nadzieję, że usuniecie gorszące sceny z szacunku dla innych i głębokich przekonań religijnych, drogich miliardom ludzi na całym świecie.

GramTV przedstawia:

Netflix od dłuższego czasu nie był zamieszany w żaden skandal związany z ich treściami. Ostatnim razem głośnym echem odbił się bojkot platformy we wrześniu ubiegłego roku, gdy do biblioteki serwisu miały trafić Gwiazdeczki. Zdaniem niektórych osób film propagował dziecięcą pornografię i żądali od Netflixa usunięcia filmu. Ostatecznie produkcja zadebiutowała na platformie, a cała sprawa szybko przycichła. Wtedy jednak bojkot miał wymiar globalny, a nie lokalny, jak w przypadku petycji o serialu Paradise P.D.

Komentarze
8
Headbangerr
Gramowicz
02/06/2021 21:20

Anonimowe osoby stworzyły petycję o usunięcie bluźnierczego obrazka Jezusa z Gram.pl.

He, he, he.

JakiśNick
Gramowicz
02/06/2021 17:01

Serial obraża tak dużo różnych rzeczy że trudno tu mówić o celowym obrażaniu.

"jawne szyderstwo z Jezusa nie ma nawet logicznego związku z fabułą serialu" - jawne szyderstwo ze wszystkiego tam nie ma żadnego sensu.

To tak jakby czepiać się south parku czy kabaretów.

Khalid
Gramowicz
02/06/2021 16:24
wolff01 napisał:

Przedawniło się :P

Dobre XD
Trwa Wczytywanie