Netflix korzysta na walce ze współdzieleniem kont. Rekordowy przyrost użytkowników

Radosław Krajewski
2023/06/10 11:00
1
0

Użytkownicy zdecydowanie nie zbojkotowali platformy za nowe zasady dzielenia się kontem.

Pod koniec maja Netflix na całym świecie wdrożył nowe rozwiązania współdzielenia kont. Również w Polsce użytkownicy mieli wybór założenia własnych kont lub wykupienia dodatkowego profilu za 9,99 zł miesięcznie. Niestety z możliwości zakupu dodatkowych profili nie mogą skorzystać wszyscy i wykluczone są te konta, które mają wykupionego Netflixa za pośrednictwem platform cyfrowych, sieci kablowych lub operatorów telekomunikacyjnych. Na początku czerwca platforma zaczęła weryfikować i blokować urządzenia, które nie należą do gospodarstwa domowego właściciela konta. Okazuje się, że dla platformy był to strzał w dziesiątkę i przynajmniej w Stanach Zjednoczonych liczba nowych kont drastycznie wzrosła, osiągając rekordowe wyniki.

Netflix korzysta na walce ze współdzieleniem kont. Rekordowy przyrost użytkowników

Netflix notuje duży wzrost użytkowników po rozpoczęciu walki ze współdzieleniem kont

Firma badawcza Antenna zarejestrowała, że w dniach 25-28 maja, czyli zaledwie kilka dni po rozsyłaniu przez Netflixa powiadomień o nowych zasadach współdzielenia konta, platformie przybyło aż 73 tysiące nowych kont w samych Stanach Zjednoczonych. To wzrost o 102% w porównaniu ze średnią z poprzednich 60 dni. To większa liczba rejestracji subskrybentów, niż nawet na początku pandemii w 2020 roku.

GramTV przedstawia:

Oczywiście w tym samym okresie doszło również do wielu rezygnacji z dalszej subskrypcji Netflixa, ale według firmy była to zdecydowanie mniejsza liczba niż rejestracji. Stosunek nowych abonentów do osób, które zrezygnowały z dalszej subskrypcji w USA wzrósł o 25,6% w porównaniu z poprzednim 60-dniowym okresem.

Wygląda więc na to, że oburzenie części użytkowników w żaden negatywny sposób nie wpłynął na Netflixa, a wręcz przeciwnie, platforma w drugim i trzecim kwartale może zanotować rekordowe wzrosty użytkowników na całym świecie. W samym USA aż 100 mln gospodarstw domowych korzystało ze współdzielenia kont, teraz samemu musząc wykupić konto lub dodatkowy profil. Niezależnie od wybranej opcji, Netflix zyskał dodatkowego klienta, który co miesiąc opłaca swój abonament.

Komentarze
1
MisioKGB
Gramowicz
10/06/2023 15:55

Mnie zaczyna to coraz bardziej irytować.