Nakładka umożliwia granie na padzie do Xboksa Series X/S jedną ręką

DK
2022/04/15 11:18

Youtuber opracował specjalną nakładkę na kontroler do Xboksa Series X/S. Mechanizm pozwala sterować padem przy użyciu jednej ręki.

Youtuber Akaki Kuumeri zaprezentował nakładkę, dzięki której sterowanie w grach na Xboksa Series X/S staje się osiągalne dla jednorękich graczy. Konstrukcja składa się w całości z elementów wydrukowanych w drukarce 3D.

Nakładka umożliwia granie na padzie do Xboksa Series X/S jedną ręką

W skład nakładki wchodzą plastikowe lewarki, które przenoszą przyciski A, B, X i Y na lewo tuż nad pad kierunkowy. Podobne elementy umieszczone na “pleckach” kontrolera czynią prawe triggery dostępnymi dla palców lewej dłoni. Natomiast prawym analogiem, który stanowił chyba największe wyzwanie dla konstruktora, gracz może poruszać, opierając element nakładki o blat biurka lub własne udo.

Dodatkowym plusem konstrukcji jest prostota jej montażu na kontrolerze.

GramTV przedstawia:

Jeśli ciekawi Was, jak ów mechanizm działa w praktyce, koniecznie obejrzyjcie poniższy filmik. Autor pokazuje na nim technologię w akcji, ogrywając przy jej użyciu parę tytułów.

Nie jest to pierwsze ułatwienie dla graczy opracowane przez youtubera – Akaki Kuumeri skonstruował już podobne nakładki do kontrolerów na PlayStation. W przypadku Xboksowych padów wyzwanie stanowi fakt, że w przeciwieństwie do DualShockow i DualSense’ów nie są one symetryczne. To wiązało się z koniecznością opracowywania odrębnych mechanizmów dla wersji prawo- i leworęcznej.

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
1
KotRyszard
Gramowicz
15/04/2022 11:27

Brawo ten Pan :)