Najpopularniejsze Pokemony w danych krajach – fan przygotował ciekawą mapę

Jakub Smolak
2023/01/12 11:30
5
0

Jeśli chodzi o Polskę, to obstawiałem Pikachu. Wygląda jednak na to, że mamy sentyment do innego stworka.

Jeden z fanów Pokemonów przygotował ciekawą grafikę, a swoją pracą podzielił się na Twitterze. Jest to mapa obrazująca popularność Kieszonkowych Stworków w różnych krajach na świecie. Oczywiście, największym wygrany okazał się Pikachu, którego sława nie ma sobie równych.

Wczytywanie ramki mediów.

Jaki jest najpopularniejszy Pokemon w Polsce?

Warto zaznaczyć, że wyniki bazują na tym, czego najczęściej szukaliśmy w wyszukiwarce Google. Według zebranych danych w Polsce najpopularniejszym Pokemonem jest Abra. Muszę przyznać, że wynik jest dla mnie zaskakujący. Macie szczególny sentyment do tego stworka?

Dużą popularnością cieszy się również Charizard i jego wcześniejsze formy. Zastawia mnie jednak, dlaczego w Kongo najbardziej upodobali sobie Jynx.

Przypomnijmy, że najnowsza odsłona serii gier Pokemon zadebiutowała na rynku 18 listopada 2022 roku. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas recenzją: I tak się sprzeda - recenzja Pokemon Scarlet i Pokemon Violet.

GramTV przedstawia:

Komentarze
5
Viesiec
Gramowicz
12/01/2023 20:37

Powód popularności Abry w Polsce jest prozaiczny - sklep Abra Meble. :D Podobnie jest pewnie z Golemem na Słowacji, a znajdą się pewnie i inne wyjątki.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
12/01/2023 19:20

Pikachu ? Nie. Już prędzej Charizard jako #1 ,ale jako #2 tez może być.

dariuszp
Gramowicz
12/01/2023 13:33
dariuszp napisał:

Mnie Abra nie zdziwił. W zasadzie grając w jakiekolwiek pokemony to był mój stały element zespołu. Oczywiście awansowany do Alakazama.

Powód był prosty. Dużo pokemonów nie radzi sobie z atakami fizycznymi więc mój Alakazam to był taki nuker do niszczenia wszystkiego co się rusza.

Eh, chciałem powiedzieć że nie radzą sobie z atakami psychicznymi ;-)
Trwa Wczytywanie