Nagły zwrot akcji w sprawie Twittera. Elon Musk chce kupić firmę, bo boi się przegranej w sądzie

Radosław Krajewski
2022/10/05 12:00

Biznesmen zamierza dotrzymać kupna za wcześniej ustaloną kwotę.

Saga Twitterowa trwa w najlepsze. W kwietniu bieżącego roku Elon Musk ogłosił, że kupi Twittera za kwotę 44 miliardów dolarów. Jednak już miesiąc później właściciel Tesli zapowiedział, że wstrzymuje proces przejęcia firmy. Przez brak wszystkich danych i zbyt dużą liczbę fałszywych kont, Musk zrezygnował z kupna Twittera w lipcu. Okazało się, że nie była to ostateczna decyzja i trzy miesiące później biznesmen ponownie zainteresował się serwisem społecznościowym. Ma w tym jednak swój ukryty cel.

Nagły zwrot akcji w sprawie Twittera. Elon Musk chce kupić firmę, bo boi się przegranej w sądzie

Elon Musk chce uniknąć procesu w sprawie kupna Twittera

Elon Musk ponownie zaproponował sfinalizowani zakupu Twittera na pierwotnie uzgodnionych warunkach. Kwota transakcji miałaby wynieść 44 miliardy dolarów, czyli po cenie 54,20 dolarów za akcję. Nowa propozycja przejęcia firmy nastąpiła na dwa tygodni przed planowanym rozpoczęciem procesu 17 października w sądzie w Delaware Chancery, aby wysłuchać pozwu złożonego przez Twittera, który ma zmusić Muska do przestrzegania pierwotnej ceny oferty.

GramTV przedstawia:

Najwyraźniej proces nie będzie konieczny, gdyż Musk sam wyszedł z inicjatywą kupna firmy po pierwotnie ustalonej cenie. Nowa umowa wykupu uzależniona jest od wstrzymania przez sąd pozwu przeciwko Muskowi. Wygląda więc na to, że biznesmen za wszelką cenę chce uniknąć problemów prawnych i woli przepłacić za Twittera, niż brać udział w wielomiesięcznej sądowej batalii.

Giełda szybko zareagowała na nowe wieści sprzedaży Twittera. Akcje firmy od razu podrożały o 18%. Przedstawiciele Elona Muska nie skomentowali jak dotąd sprawy ponownego kupna Twittera.

Komentarze
1
FromSky
Gramowicz
05/10/2022 12:49

Odrobił to co stracił przez jego ostatnią "propozycję pokojową"