Nadchodzi Broken Roads – postapokaliptyczne cRPG dla fanów Fallouta

Mikołaj Ciesielski
2021/08/25 14:15
1
0

Do sieci trafił nowy zwiastun, a deweloperzy poinformowali, że gra ma zadebiutować na komputerach osobistych oraz konsolach w przyszłym roku.

Nadchodzi Broken Roads – postapokaliptyczne cRPG dla fanów Fallouta

Zapowiedziane w lutym 2020 roku Broken Roads, czyli klasyczne RGP osadzone w postapokaliptycznej Australii, które jest mocno inspirowane dwiema pierwszymi odsłonami serii Fallout, doczekało się nowego zwiastuna. Dowiedzieliśmy się również, że za wydanie produkcji studia Drop Bear Bytes odpowiedzialna będzie firma Team 17. Niestety tytuł nie pojawi się na rynku w tym roku, jak pierwotnie zakładano. Broken Roads zadebiutuje na komputerach osobistych i konsolach dopiero w 2021. Twórcy nie podali jednak dokładnej daty premiery.

Broken Roads zabierze nas w podróż do postapokaliptycznej Australii, której mieszkańcy codziennie walczą o przetrwanie. W trakcie rozgrywki nasz bohater będzie zmuszony do podejmowania różnego rodzaju decyzji, które wpłyną zarówno na wygląd świata przedstawione, jak i na jego osobowość. Deweloperzy zapewniają, że ich produkcja zaoferuje „głęboki system moralności”, który będzie miał wpływ na dialogi, zadania oraz rozwój postaci.

Kompas moralny protagonisty będzie podzielony na cztery filozoficzne nurty takie jak makiawelizm, egzystencjalizm, utylitaryzm oraz nihilizm. Każda podejmowana przez nas decyzja przybliży nas do jednej z wymienionych ścieżek. W zależności od tego, do którego nurtu będzie nam bliżej, otrzymamy dostęp do innych perków i opcji dialogowych. Natomiast na początku przygody odpowiemy na kilka pytań, które pozwolą ukształtować bohatera w wybranym przez nas kierunku.

Akcja w Broken Roads ukazana jest w rzucie izometrycznym. Podczas eksploracji odwiedziemy postapokaliptyczne wersje prawdziwych miejsc znajdujących się we współczesnej Australii. Całość będzie polegać na wykonywaniu różnego rodzaju misji fabularnych i zadań pobocznych oraz rozwoju postaci, do której z czasem będzie mogła dołączyć maksymalnie piątka towarzyszy.

Potyczki w Broken Roads toczą się w trybie turowym. Prowadzeni przez nas bohaterowie wykorzystają podczas walki różnego rodzaju broń białą i palną. Nie zabraknie też gadżetów takich jak np. granaty. W trakcie starć dysponować będziemy ograniczoną liczbą punktów akcji, co wymusi na nas taktyczne podejście i rozważne wydawanie poleceń poszczególnym członkom drużyny.

Broken Roads może także pochwalić się ręcznie rysowaną grafiką. Na uwagę zasługuje także ścieżka dźwiękowa, która zgodnie z przekazanymi informacjami, powstaje przy użyciu sprzętów codziennego użytku. Tymczasem rzućcie okiem na nowy zwiastun produkcji studia Drop Bear Bytes i dajcie znać, czy zamierzacie w przyszłym roku wybrać się w podróż do postapokaliptycznej Australii.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Fun_g_1_2_3
Gramowicz
25/08/2021 15:56

Niestety tytuł nie pojawi się na rynku w tym roku, jak pierwotnie zakładano. Broken Roads zadebiutuje na komputerach osobistych i konsolach dopiero w 2021.

Czy ja o czymś nie wiem i cofnąłem się w czasie?!?

Podczas eksploracji odwiedziemy postapokaliptyczne wersje prawdziwych miejsc

Jeszcze drobna literówka :-)

Co do samej gry to pewnie będę zainteresowany. Ciekawi mnie tylko jak bardzo decyzje gracza będą wpływać na świat. W Falloutach nasze decyzje miały pewien mały wpływ, a większe efekty poznawaliśmy dopiero w epilogu.