News

Twórca Fallout 2 i Planescape: Torment pracuje na Broken Roads. Australijskie RPG postapo na zwiastunie i screenach

LM, 11.02.2020 13:25 2

Studio Drop Bear Bytes powitało w swoich szeregach byłego pracownika Black Isle, Colina McComba. Poznaj RPG Broken Roads.

W najnowszym wpisie na stronie zapowiedzianego jeszcze w minionym roku RPG-a Broken Roads, odpowiedzialne za niego studio Drop Bear Bytes zaprezentowało nowego członka swojego zespołu. Tym okazuje się Colin McComb, były pracownik Black Isle Studios, który w swojej karierze przyłożył się do sukcesów takich tytułów jak Fallout 2, Planescape Torment, Wasteland 2, Wasteland 3 oraz Torment Tides of Numenera. McComb objął kierownictwo nad artystyczną częścią projektu. Czym właściwie jest Broken Roads?

Drop Bear Bytes celuje w narracyjną grę RPG osadzoną w postapokaliptycznej wizji Australii. Na potrzeby Broken Roads do wirtualnego świata przeniesiono rzeczywiste lokacje i środowiska, a wszystko to ujęto w ręcznie rysowanej oprawie wizualnej. Całość bazuje na trzech filarach – eksploracji świata, taktycznej walce podzielonej na tury i rozbudowanym systemie moralności. Jednocześnie ekipa chce nieco namieszać w klasycznych rozwiązaniach erpegów i wzbogacić je o własne pomysły. Cóż, na pewno obecność doświadczonego dewelopera pomoże twórcom dopracować własną wizję i uniknąć szeregu wpadek.

Co z tego wyjdzie? Tego dowiemy się dopiero w 2021 roku, gdy Broken Roads trafi na PC i konsole.

gallery:13636 https://www.youtube.com/watch?v=1szow-dCPzc&feature=emb_title

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze